RRTV opět štědrá na kmitočty

rrtv-logo.jpgPestrou záplavu nových kmitočtů přineslo zasedání Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV), tentokrát se však žádosti také zamítaly.

Do dalších regionů za posluchači míří Rádio Krokodýl. RRTV udělila provozovateli NONSTOP s. r. o. souhlas ke změně územního rozsahu vysílání a souboru technických parametrů spočívající v přidělení kmitočtu Žďár nad Sázavou 96,0 MHz/200 W.

Těšit se z nového kmitočtů může nově i provozovatel Eleanes s.r.o., program Rádio Valašško se rozšíří na kmitočet Nový Jičín 102,8 MHz/200 W.

Na kmitočtu Hranice-Slavíč 103,1 MHz/300 W začne již brzy vysílat program Rádio Haná (okruh Olomoucko), jedná se o rockovou mutaci Rádia Haná, jeho provozovatelem je RNDr. Pavel Foretník.

S prázdnou neodchází ani Kalendář Liberecka s.r.o., Rádio Dobrý den zahájí své vysílání na kmitočtech Jablonec nad Nisou 99,7 MHz/50 W a Turnov 98,8 MHz/100 W.

Další kmitočet získává i provozovatel Rádio Podještědí s.r.o., přidělen mu byl pro program Rádio Hey Čechy kmitočet Jičín-silo 96,4 MHz/100 W.

Jedno z nejúspěšněji se rozrůstajících rádií je i Rádio Beat, tentokrát společnost Broadcast Media s.r.o. rozšiřuje jeho pokrytí na Děčín 99,3 MHz/200 W.

Provozovatel Rádio Černá Hora II. začně vysílat stejnojmenný program na kmitočtu Jičín 87,6 MHz/50 W.

Na závěr dodejme, že JUDr. Ladislav Faktor získal souhlas ke změně skutečnosti spočívající v převedení licence z fyzické osoby JUDr. Ladislava Faktora na právnickou osobu AKJO. Media s.r.o.

O nové kmitočty neúspěšně žádali provozovatelé:
RNDr. Pavel Foretník (Rádio Haná) – Zábřeh 100,2 MHz/200 W a Přerov 103,6 MHz/100 W
Rádio Publikum spol. s r. o. (Kiss Publikum) – Přerov 103,3 MHz/100 W
Radio Šumava s. r. o. (Radio Rock Rádio Šumava) – Trutnov 99,4 MHz/150 W
JUDr. Ladislav Faktor (Rock Rádio Gold) – Benešov 104,8 MHz/100 W
Country Radio s.r.o. (Country Radio) – Brno 98,1 MHz/1 kW

K TÉMATU:
Rádio Hey! zahuje kampaň v Prostějově
Suma sumárum – rok 2009 v českých rádiích (díl druhý)

Autor článku:

Komentáře (14)

 1. Matyas

  Ještě,že neschválili kmitočet 104.8 mhz pro program Rock Rádia Gold v Benešově – ve Voticích 16km – chytám na 104.9 mhz – perfektně – Hit Fm – a byla by z toho rušička – jako tu je ted Impuls na 99.6 – tento bubláček ruší nejen 99.7 silný Bonton z Prahy,ale i 99.5 Rock Rádio Práchen z Příbrami co se v okolí Benešova perfektně chytnou a taky Blaník Z na 104.7 – to tu jde taky obstojně – ono vůbec by se měl udělat pořádek,aby jedna stanice nerušila druhou apod.ale to by jsme neměli být zde v ČR.. konkrétně tady to jsou 3 případy co jedna stanice ruší druhou.

 2. dylan

  To bud rad, ze se ti rusi navzajem jen 3 radia. V Praze je v podstate obsazeny cely FM spektrum s odstupy 400 kHZ a neda se tu (az na vyjimky) poslouchat nic jineho, nez ty lokalni kolovratky. Je fakt, ze s lepsi smerovou antenou a citlivym tunerem chytis i radia z pomerne dalekych koutu Cech, ale kdo se dnes, v dobe internetoveho streamu, venuje DXingu :(

  1. pevy

   Mezi námi: Co bys v Praze chtěl poslouchat „odjinud“ lepšího? Vezmi to tak, že ti většina (velká většina !!) bude „pražskou“ FM nabídu jen tiše závidět (i já se tiše přidávám :-)).
   Jinak k těm zamítnutým kmitočtům: Rádio Šumava chtělo Trutnov ? To je docela sranda, to by se mohli přejmenovat na „Krkonoše“, nebo později třeba na „Od Šumavy k Tatrám“ :-)).

  2. /\ |\| ( ) |\| ! |\/|

   To rádio Šumava – Trutnov mě taky neskutečně pobavilo :))

  3. SETI72

   Taky by mě to pobavilo, jenže Rockrádia jsou spíše k pláči…

  4. Matěj Vaňátko

   To by byla opravdu pěkná ptákovina :D, mít tady v Trutnově rádio z druhé strany republiky :D Jen škoda, že ta 99,4 neprojde. Na sever ku Polsku tomu zatím nic nevadí (nevím, jak je na tom Vrchlabí 99,3), ale neprošlo to určitě kvůli Pardubicím 99,5

  5. Jose

   Pokusy Rock Rádií. Jednoho o Benešov a druhého o Trutnov mne samozřejmě pobavily také. Ale očekával jsem to. Je logické, že Media Bohemia budou chtít roztáhnout Rock Rádia na více míst v zemi. A určitě i nějaké to nové umístění se jim časem podaří. Přínos to ale žádný v podstatě nebude. Včera večer jsem opět meditoval nebo filozofoval na mé oblíbené téma, co je to vlastně rockové rádio ? Inspirovaly mne k tomu 2 věci. Za prvé můj večerní poslech rádia Hey Čechy a za druhé to, co zde v diskusi napsal nick ,,FM“ o rádiu Rock Max. Napsal něco v tom smyslu, že se konečně ve Zlíně dočkali rockového rádia, tedy Beatu, kde se hovoří o muzice a není to jako Rock Max, kde hrají jen metal a tahají tam bulvár. To byla jedna inspirace. Druhá pak bylo to Hey Čechy. Oni hráli dobře. Co by nehráli. Byla tam rocková muzika a byla fajn. Jenže do toho žvanili o nějakých rozvodech nebo co. Tedy ten pořad se jmenoval ,,Věštci“ nebo tak nějak a nějaká slepice tam věštila z křišťálové koule, či čeho, nějakému magorovi, jak dopadne s rozvodem. No, nedalo se to. Musel jsem tu hovězinu vypnout. Na takové kraviny nemám ani čas ani žaludek. Takže v důsledku, dvou zmíněných věcí, jsem si velice jasně uvědomil, rozdíl mezi Beatem a takovýmito všemi rádii. BEAT je velmi solidní rockové, rádio na plně evropské úrovni. Nejen, že tam hrají velké spektrum z různých typů rockové hudby. Ale oni se tam zcela běžně a celé vysílání baví také o tom, co kdy, kdo a kde natočil. Kdo, kdy a kde bude koncertovat nebo koncertoval atd. Ano, to je pravé rockové rádio. Tam dostávám informace o rockové hudbě a typy, které chci dostávat, možná jsou pro mne i důležitější nežli ta muzika samotná. Ale ty ostatní, to nejsou rocková rádia. Nejsou to opravdová rocková rádia. Jsou to jen rádia s rockovou hudbou. Jinak tam mají úplně stejné hlouposti, které mne nezajímají, jako všechna naprosto obyčejná popová rádia. Různé seznamky a jiné kraviny. Různá nesmyslná a připitomělá, rádo by zábavná ve skutečnosti spíše odpuzující, ranní show apod. Jsou to rádia s rockovou hudbou. Ano hrají dobré rockové věci. Ale nejsou to rocková rádia, nežijí tam rockem, nic o něm nevědí, nic o něm nehovoří. Žvaní stejné kecy, jak ostatní. Takže takhle to je.

  6. Matěj Vaňátko

   Jose: No, nedívím se Media Bohemia, že chtějí roztahat ta svá slavná Rock Radia po ČR. Ale proč proboha chtějí k nám do Trutnova tahat rádio ze Šumavy ? :D To se fakticky válím smíchy po zemi :D:D:D Pokud by to mysleli vážně, museli by dle mě udělat novou mutaci pro VČ nebo zesíťovat Rock Radia do jedné velké republikové sítě. A ono je to jedno. Doufám, že k nám také zavítá BEAT a pak může jít celá MB i se svými RR víte kam. Stačí, že tu máme to jejich slavné (S)Hitrádio Magic :D Nejlepší je, když člověk jede v autě, má naladěné (S)Hitrádio Magic, je zrovna reklama a RDSko se rozhodne přepínat mezi kmitočty. To je taková krása, když člověk slyší 15s půlku jedné reklamy a 15s půlku nějaké jiné reklamy. Nebo když se rozhodne přepínat vícekrát mezi kmitočty. To je pak ta pravá sranda :D:D

  7. SETI72

   Jose, líp bych to nenapsal! To je přesně to co mi vadí na RockRádiích. Moderátoři neví nic o hudbě kterou pouštějí. Hlavně že jsou „cool“.

  8. DJ Dick

   Jo, presne takhle pred lety fungovala v Plzni Karolina – bulvarni radio s country hudbou. Dodnes si pamatuju, jak jsem pri jednom *nedobrovolnem* poslechu slysel v reklamnim bloku: Pijte Pepsi a vyhrajte listky na koncet Spice Girls! Genialni… kolik tech countrystu a folkaru se na to asi chytlo? :-)

  9. Jose

   To nevím, do jaké míry byla Karolína bulvár, možná o ní nemám dostatek informací. Ale jeden čas šla o ní taková image, že tam hrají lepší a opravdovější country nežli na samotném pražském Country rádiu. I když to nebylo ani v jejím začátku ani v jejím konci. Ale řekněme, tak někde v prostředku, jejich existence, takže mohli se polepšit, mohli se pohoršit, nevím. V každém případě již neexistují. Sežrala je normalizační vysílačka Blaník se socialistickým popem. Ale v každém případě její přímý dědic, RADIO SAMSON, pokračuje a je nyní na FM na 4 frekvencích, tedy Plzeň, Karlovy Vary, Tachov a Železná ruda.Tak uslyšíme, jak se mu bude dařit a o čem to bude. Jestli ji překoná a bude špičkovým contry a folk rádiem nebo začne tíhnout k bulváru nebo co se tam bude všechno dít. A jak jim to půjde. V každém případě mu držím palce a myslím si, že jsou na velmi dobré cestě. Uslyšíme. Co se týče toho popsaného případu, tak ten jsem v poslední době zažil u jiného rádia a to HÁNÁ OLOMOUCKO SKY ROCK. Kdy tedy běžela běžná classic rocková hudba typu Deep Purple atd. Prostě pohodička. A pak tam najednou v reklamním bloku zvali na nějakou trapnou místní discotéku pro náctileté, které se každý posluchač rockové muziky vyhne minimálně 2km obloukem. Tak to jsem tedy také nepochopil a okamžitě tím u mne kleslo značně v cenně. Tedy má důvěra v ně šla povážlivě dolů, tedy dostala opravdu vážnou trhlinu. Takže asi tak. To bylo zcela shodné s tím, co jsi popsal. Jinak mně moc komerčních českých rádiích na FM, vkusem neproleze, pouze tyhle http://home.tiscali.cz/~cb009902/radia.htm seřazeno podle toho a aktualizováno, jaký na mne dělala minulý týden dojem.

 3. Swejzi

  Trošku mě mrzí ten Dobrý den v Jablonci, který odřízne Bonton, který v Liberci hraje místy celkem slušně. Před pěti,šesti lety, kdy to byl ještě starý dobrý Bonton Deejay bych asi dost zuřil, ale dnes mě to nechává více méně chladným.

  1. Jose

   No ten DD je jedna z nejodpornějších, nejzbytečnějších, nejtupějších vysílaček v zemi. Jenže ta hnusnost má neuvěřitelnou tlačenku … http://www.bezkorupce.cz/aktuality/dobry-den-aneb-mala-domu-pro-poslance-na-93-3-fm/ Nejen, že dostali tu frekvenci místo Bontonu v Liberci, měl ji jako několikanásobně lepší stanice, nežli jsou oni, dostat jednoznačně ON. Ale na víc, tihle neuvěřitelní, neumětelové a protekční drzouni se chtěli narvat i do Mladé Boleslavi. Tam naštěstí, ve prospěch občanů, zasáhl soud, cituji: ,Městským soudem v Praze bylo dne 5. listopadu 2009 zrušeno rozhodnutí RRTV ze dne 12. května 2009, o udělení licence společnosti KALENDÁŘ LIBERECKA spol. s r.o. k provozování rozhlasového vysílání programu Rádio „Dobrý den“, s využitím souboru technických parametrů Mladá Boleslav – Bradlec 103,5 MHz / 200 W. ” A ty zrůdy z Mladé Boleslavi vyrazili. Ale RRTV, která se chce té verbeži zavděčit, nevím jestli se jich bojí nebo je podplacená, nevím, je to naprosto nepochopitelné a mimo jakékoli rozumné jednání, jim jde tedy nesmyslně na ruku. Nevím jestli se i v Jablonci najde nějaký soud nebo někdo solidní, kdo by proti nim zasáhl. Pochybuji. Ale bylo by to jen dobře. Tohle nemá na českém FM, co pohledávat. Dávno tomu má být odebrána licence, ne přidělovat tomu další frekvence.

 4. Jose

  Ještě k těm dvěma ROCK RÁDIÍM. Já se fakt divím, že MEDIA BOHEMIA, více neprosazují jiné svoje rádio. A to RADIO OLDIES OLYPMIC. Dnes jsem je poslouchal skoro půl dne a hráli doopravdy skvěle, od Yes k Fleetwood Mac a zase zpátky, prostě pohodička. Když na to přijde. Tak Blaník má už vysílačů dost. Hitrádia jich mají také dost a lezou spíše lidem na nervy. Fajn rádia to samé. Rock rádia jsou taky paskvil a mají jich asi deset. Ale jednu dobrou stanici má i tahle firma. A to RADIO OLDIES OLYMPIC. To je fakt vynikající rádio. Prostě vynikající. Nejen, že ti lidé tam o staré muzice něco vědí a žijí tím. Dobře, má velkou rotaci a hraje stále ty nejlepší staré hity, dokola. To uznávám, ale vždy k tomu něco řeknou a dělají to sakra dobře. Tak proč pro Boha neprosazuje MEDDIA BOHEMIA všude tohle svoje rádio ? RADIO OLDIES OLYMPIC má do dnes jen mizerné dvě frekvence. Ale ty bych tady na severu opravdu rád uvítal. Ti to umí.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .