Radiožurnál pracuje na nové zvukové grafice

radiozurnalnormovany2Jako první se dozvídáte fakt, že Český rozhlas 1 – Radiožurnál představí nejpozději v září letošního roku zbrusu nový zvukový obal.

Už dlouho se mluví o novém zvukovém obalu prvního okruhu veřejnoprávního rozhlasu. V předloňském roce bylo oznámeno, že Český rozhlas pracuje s několika návrhy od různých firem. Tyto návrhy však nakonec nebudou realizovány, přesto se na novém zvukovém obalu intenzivně pracuje.

Na výměně znělkové grafiky skutečně pracujeme, v předloňském roce bylo připraveno několik návrhů, od kterých jsme ale upustili. Od konce loňského roku pracujeme na nové variantě, v průběhu dubna bude nové znělky natáčet SOČR a počítám s tím, že bychom novou grafiku nasadili nejpozději od září letošního roku,“ uvedla pro RadioTV Hana Hikelová, ředitelka zpravodajských stanic Českého rozhlasu.

Paní ředitelka Hana Hikelová sdělila tuto informaci na základě jednoho z našich dotazů v rámci tradiční ankety Ohlasy z rádií. Letos poprvé přínášíme novou koncepci této rubriky, místo tří univerzálních dotazů jsme přistoupili k modelu, v němž se blíže zabýváme výsledky poslechovosti průzkumu RadioProjektu jednotlivých rozhlasových subjektů a nahlížíme na programové a další kroky.

První díl vám přineseme už zítra, setkáte se v něm s reakcemi ředitelů celoplošných stanic. Na příští týden připravujeme Ohlasy z regionálních rádií. Už zítra se dozvíte například názor Hany Hikelové na případné  přetvoření Radiožurnálu na stanici s čistě mluveným slovem. Ke slovu se dostanou i ředitelé Petr Vladyka (Evropa 2), Miroslav Škoda (Frekvence 1) či Lukáš Hurník (ČRo 3 – Vltava).

Autor článku:

Komentáře (1)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .