Rádio Hey! učí chorvatsky, vyhlašuje MS ve skoku měst

hey_chorvatAUDIO UVNITŘ – S Rádiem HEY! se v létě naučíte užitečné věty v chorvatštině, zaskáčete si a dozvíte se aktuální informace ze světa sportu.

Rádio HEY! přináší posluchačům letní kurzy chorvatštiny a to v ranní show Federálové. Moderátoři Radko Bobák a Tomáš Kučera vám ráno dají letní lekce tohoto jazyka s podtitulem „aneb věta, co se vám v létě může hodit„. Vzhledem k zábavnému formátu lze čekat především nadsázku. Do zvukového obalu přidává Rádio HEY! i letní jingly – „Rockové hity – to můžeš celé léto„.

JINGL: ROCKOVÉ HITY – TO MŮŽEŠ CELÉ LÉTO

Tento týden startuje Rádio HEY! mistrovství republiky ve skoku měst. Pět měst České republiky se utká o titul „Město skokanů„. Soutěž probíhá v Praze, Pardubicích, Liberci, Brně a Ostravě vždy od 15:00 do 17:00. V průběhu odpoledne mohou posluchači přicházet na určená místa (přehled hledejte na webu Rádia Hey!) a mohou předvést jeden pokus trojskoku na skákacích botách. Nejlepší skokan z každého města získá tyto boty a zároveň se sčítají délky skokanů z daného města. Začíná se už v pondělí 19. července.

SELF-PROMOTION: MISTROVSTVÍ REPUBLIKY VE SKOKU MĚST

S příchodem Gambrinus ligy Rádio HEY! nezaostalo. V rámci sloganu „Rockové hity a sport to můžeš“ poskytuje Rádio HEY! kompletní sportovní informační servis, nechybí tak ani zprávy a zákulisní informace týkající se nejvyšší fotbalové soutěže v České republice.

Autor článku:

Komentáře (11)

 1. Jose

  Pro mne, za mne, mohou tam hovořit třeba čínsky. Je to příšerné. Jak jsem sloučení formátu rádia HEY velice uvital, protože to přineslo, druhé rock hrající rádio, do kraje. / Beat tu naštěstí, už nějaký ten rok máme./ Tak právě tyto dva exempláře, mi ho dokázali velice rychle, znechutit. Mám dojem, že žijí v trvalé představě, že HEY je asi určeno pro dvanáctileté. / Na víc rocku asi zrovna moc neholdují, tedy nezdá se , že by o něm něco věděli nebo kdy řekli. / Takže zlatá ,,kachna“ z Beatu, to je jiná káva. / Jak jsem zde již uvedl / A také jsem uvedl, že když byli, oba, na dovolené a byl tam místo nich, jeden, jediný, zcela normální moderátor, vypadalo vysílání HEY a 100% lépe. Úplně jinak a podstatně normálnějí a přijatelněji. Na konec, jsem to pro svoji osobu vyřešil tak. Že radio HEY zapínám až po 10 hodině, kdy tam už nejsou a přijdou tam normální lidi s normálními hosty, normálním uváděním a normálním povídáním. A ranní vysílání HEY považuji, za naprosto odepsanou záležitost. Velkým podílem, právě těhle dvou. Což konec konců se projevovalo zřejmě i na Moravě, kde v komentářích k sloučení formátu radia HEY, se nejčastěji objevovala věta, cituji : ,,…vraťte nám naše moderátory…“ Čímž bylo vysílání z Prahy odmítáno. Já osobně Prahu neodmítám, ale výměnu těhle dvou, za kohokoli, bych rozhodně, uvítal také. Také jsem psal, že pokud je tam chtějí mít, tak dobrým počinem by bylo je od sebe oddělit. Prostě je rozsadit a každého dát samostatně a v jinou dobu, coiž by šlo, protože mám dojem, že jsou tam ještě místa, kdy tam nemají moderátora, žádného. / Moravští asi odmítli se stěhovat do Prahy a noví se tam asi 2x nehrnou, když se ví, že ta stanice, nemá peníze./ Na proti tomu abych zachoval objektivitu a nadhled, musím konstatovat, že jsem též zaregistroval kladný ohlas, na ně a to od nějakých slečen. Takže, když to shrnu. Z příspěvku nevyplynulo, kolik pisatelkám je. /Ale dle slovních obratů, moc ne./ Takže můj souhrn, k této věci, pak zní takto. Majitelé a vedení HEY by si mělo rozmyslet, co vlastně od HEY chce a na koho má být HEY cíleno. Toto, pseudo, ranní show je asi schopné oslovit a oslovovat dvanáctileté holčičky, dosavadní posluchačky Evropy 2 . Ale rozhodně jde zcela proti srsti, padesátiletým posluchačům, původního moravsko-slezského Hey, poctivý rock. A rozhodně tak nekonkuruje s clasic rockem, Beatu. Protože ranní kafe s ,,kachnou“ to je prostě ranní kávička a pohodička. O ní už všichni víme, že má rock ráda a že ví, co říká, ne jako ty dvě jelita, z Hey. Jinak, prostě Hey, až po desáté. Asi tak.

  1. _Ovi

   U Radia Hey! přetrvává jistý problém s „rockovou věrohodností“ moderátorů. Většina z nich je spojena s popovými stanicemi. Takový Radko Bobák přešel na Hey! z hip-hopového Radia Spin. Na Hey! v uplynulých měsících vysílal dokonce Vrtulník Michael V., člověk dlouhodobě vnímaný v souvislosti s funkem a taneční hudbou. Z Dance Radia přišel Milan Vokáč atd.
   Tato výhrada platí ovšem i pro jiná tzv. rocková rádia. Třeba Radio Haná Olomoucko nemá vlastní speakery, do rockové mutace vstupují moderátoři hlavního programu Radia Haná.
   Naštěstí některé moderátorky a moderátoři časem potřebnou žánrovou image získají a nejsou nadále vnímáni jako univerzálové bez hudebního názoru. Příkladem může být Radio Beat, jehož hlasy se dříve vyskytovaly na Evropě 2, Radiožurnálu, Alfě nebo tanečním Bontonu.
   http://oviradio.ic.cz/

  2. Barka

   Ne že bych Hey neslyšel před desátou, ale dnes jsem si ho pustil a poslouchal
   moderátory. Rovnou si můžou podat ruce s těmi tupci na E2. I když na rockovém rádiu
   to vyzní ještě strašlivěji. Nevím , jestli jste si toho všimli, protože někteří z
   Vás jsou z Čech a nemají tak blízko ke slovenštině jako my na pomezí, ale ten Slovák
   neumí Slovensky. Tož já su z Moravy, ale slovensky umím líp.Je to takový malý,
   nedůležitý postřeh, ale pravdivý.

  3. Jose

   Ale jo všiml, od první chvíle, co jsem ho slyšel. On mluví takovou typickou pražsko-slovenštinou, jakou běžně používají Slováci dlouhodobě žijící v Praze.

  4. Jose

   Zdar OVI. Já si myslím, že to není až tak úplně přesné, co jsi napsal. Ten základ Beatu je z KISS, ale je nutno podotknout, že z rockového víkendu na KISS. Pak tam sice je třeba člověk z Černé hory, ale ten, co dělal na Černé hoře v pondělí rock, když ještě hrála Černá hora, 3 dni v týdnu dobrý rock. Dále tam máš ty, co dělali rock leta na Vltavě. Takže oni jsou to víceméně rockeři, co se tam sešli. Pravda, jeden mi tam neseděl, z něj bylo cítit, že je popař, ale už se dávno opravil. Takže ono to není až tak, jak jsi to napsal…Oni se v Beatu právě hezky sešli ti s rockovým vnímáním. Ono právě toto nemusí být tragické u Rock Radií, kdy Šumava některými rockery disponovala a někteří popaři, už tam chytli trošku šmrnc, pravda, zatím ne bohužel úplně všichni. Takže furt, to není zatím ono. Na tom HEY je to o to blbější, že to bylo rodělené. Prostě ta moravsko-slezská část rockeři byli a ti pražští, jak říkáš správně, to je z Dance rádia spol. Takže to je problém. Ale chápu…Hey sice říká, že všem těm Moravákům práci v Praze nabídli… Ale ty by jsi šel z Brna do Prahy ? To asi těžko, že jo… To spíš změní firmu, čili budou hledat uplatnění u Rock Maxu a Hané apod. Což by mohlo těmto dvěma stanicím prospět, tedy někteří dobří rockeři z HEY by mohli rozšířit řady lidí v Hané a Rock Maxu. Ale do Prahy se prostě tahat nebudou, na co ? No a tak to teď mají v Praze samého popaře a i když se snaží, je to horší, nežli to Rock Rádio. No uvidíme, buď si s tím poradí nebo neporadí. Zatím je vnímám, jako taky rockovou stanic. Jak je vnímat přestanu, vyhodím je z předvolby a budu tam mít jenom Beat. Anebo třeba i Rock Radio pokud se ještě trochu zlepší a dostane tu 106.1 u nás… Uslyšíme, co se stane…

 2. Jose

  Jinak osobní svoje vlastní porovnání, různých rádií, hrajících rockovou hudbu, si můžete udělat, velice rychle a velice snadno z této stránky http://web.telecom.cz/emerson/ . Podle mého názoru, zatím, co Beat vykazuje dlouhodobou a nejvyšší kvalitu. GAMA jako nováček, velice mile překvapilo, positivně, svoji kvalitou. Rock Max se v poslední době. /Pod vlivem Beatu, zlepšil./ Sky Rock se zařadil, celkem příjemně. / I když někomu se zdá, díky, nižžší moderaci, či komunikaci, trochu studený. Podotýkám, že mně, nikoli./ Rock Zone, mírně upadá, ale není to nic tragického, jen by to chtělo nějaké nápady, inovace a další frekvence. Tak dokonce musím pochválit Media Bohemia. Tedy, jak byla Rock Radio označována jako Rádia popová pouze nabarvená na ,,rockovo“ a jak byla oprávněně označovány pouze jako pop rádia, jen v jakémsi rockovém hávu. Vyjádřil jsem osobně naději, že pokud to vydrží, že si je posluchači vychovají. Zdá se, že k něčemu podobnému došlo. Tedy začaly se na nich objevovat některé pořady a nápady. A podle mého názoru se hodně zlepšila. Není to sice , ještě ono, tedy to právé, ořechové. Ale snaží se a jdou pomaličku, polehoučku, s kvalitou nahoru, což samo o sobě nebývá u Media Bohemia, zvykem, tedy s jednou vyjímkou a to Oldies Radia. Takže zatím, co Rock Rádia stoupají a přibližují se snesitelnosti. HEY ji bohužel opouští, sice také pomalu. Ale zdá se, že vytrvale. Buď časem prohlásí, že rockový formát už je u posluchačů nasycen a stane se z nich zase něcoi jiného. / Protože nepřiznají, že to sprasili. Tedy vedení./ Anebo se z toho dostanou. Pak to ale chce razantní změny. Osobně doufám v to druhou variantu. Přece jen je lepší mít více rockových stanic, nežli, jen jednu. Jinak nejvíce jsem zvědavý, co přinese nejnovější pokus o rockové vysílání v ČR, tedy ČAS Rock. Až to konečně začne vysílat.

  1. SETI72

   Ano RockRádia se snaží, ale projevuje se to zatím velice málo. Strašně to kazí někteří moderátoři, kteří si myslí že když budou mluvit „drsně a nespisovně“, budou rockovější. Má to ale zcela jiný efekt. Ten, že má člověk nutkání prokopnout autorádio. Doufám že Beat začne v Pb vysílat co nejdříve.

  2. Jose

   Hehehe…Ano,to je přesně ono. Lépe bych to nenapsal…To je přesně to, jak si psychopatičtí popíkáři, představuji ,,drsného rockera“ čumě na něj z ponorky a vědě o tom velké, kulové… Ještě těm velbloudům nedošlo, že na rádiích, kde o rocku něco vědí, se mluví pomalu a klidně a tichým hlasem a většinou to dělají chytří lidé… To show a ten efekt, tam obstará samotná, ta rocková muzika. Oni mají dělat protipól a být kultivovaní a klidní. Ječet a dělat vylomeniny musí u popu, kde je to plitké, to kňourání a mňoukání a vrzání anbsolutně o ničem. Tam to oni musí ,,uměle“ zvedat aby to alespoň nepatrně, vzbuzovalo dojem, že to o něčem jako je. Ovšem u rocku se toto nedělá. Tam je to zbytečné. Naopak to tím velice kazí, protože tomu dodávají popařský punc idiotismu. Jenže tohle bohužel ještě ani na jedné z těh dvou stanic nepochopili. Tedy ani na HEY ani na ROCK RADIU.

  3. Jose

   Ještě to doplním tohle připitomělé chování nebo neladící moderování, zcela nehodící se… Se projevuje nejvíce na HEY a na ROCK RADIU. A v podstatně menší míře, ale také trochu, někdy, na ROCK MAXU. Není absolutně, po něm ani stopy na BEATU. Tam mají všichni rock v malíčku a vědí o co běží. Neprojevuje se ani na ROCK ZONE. Neprojevuje se na OLDIES RADIU, protože jednak také vědí o co jde a jednak jsou OLDIES a nemají nutkání ze sebe dělat ,,nějaký rock nátěr, jak jim ho naprogramoval nějaký vůl, co o rocku nic neví“. Takže ti jsou taky zcela OK, stejně jako BEAT. A zajímavá věc je HÁNÁ SKY ROCK. Tam to vlastní moderátory nemá a je to jen odpojeno od standardního popového programu. Takže je to docela sranda. Tedy ten chlápek, z té hlavní Hané, má hlásek, jako když Karel Gott, mluví z televize… Tedy je to hodně strašné. Jen že, když to tam není naimplantované, tedy není to přímou součástí toho rockového programu a neprostupuje to tím, je to bokem a je z toho zřetelně slyšet, že to je prostě jiné, že je to jen připojeno, z toho popového programu, tak to ten rockový program, ve své podstatě, nenabourává. Tedy člověk to vezme jako 5 minut reklamy nebo hlášení o počasí a v klidnu zavře ucho a počká, až se ozve znělka a zase se zapne rockový program. Takže ho to ve své podstatě neruší. Tedy je to udělané tak citlivě a rozumně, že ho to nenabourává. Ostatně velká rádia, která provozují více stanic s různými styly, kde zprávy a některé informace, jsou centrální. To takhle dělávají. Takže to lze snést. Jak už jsem se nechal slyšet. Pro mne je toto pojetí a tento styl odnože, přijatelnější. Nežli poprasené Rock Radio nebo Hey. A dokonce i určitým způsobem je mi to milejší nežli Rock Max, protože tam taky občas nevědí, co melou… Na druhou stranu ano, pak jim jiní mohou vyčíst, že je to studené a že tam není kontakt s posluchači a že to vlastně není rádio, jen rockový odpojovák nebo rocková mutace atd. Mně osobně to nevadí. No, někomu to nesedí. Ale já osobně budu raději snášet tento odpojovací styl nebo větší množství reklamy Beatu. Nežli nehodící se opravdové a zcela zbytečné prasení na Rock Radiu nebo na Hey.

  4. Jose

   Zapomněl jsem na GAMA. Tam jsou samozřejmě také v pohodě. A jako na BEATU. Tam mají úroveň a vědí, jak se mluví k rockové hudbě. Ale je to svým způsobem zajímavé. Tedy, že bude GAMA rockové, to se vědělo. Že by mohli vytáhnout zajímavé a ne tak hrané věci. To se možná i dalo čekat. Ale úroveň moderátorů mne opravdu mile překvapila a už jsem to zde zmiňoval. To jsem opravdu neočekával. Most není zase tak velký. Z toho jsem měl trochu strach, přeci jen, je to venkov. Ale tak jako BEAT je žijící důkaz, že rock je v zemi žádán a poslouchán. Tak GAMA je důkaz, že i na venkově v malém městě se dá najít dost rockerů a dají se moderátoři najít a dá se to připravit poctivě a udělat to tak aby to šlapalo a aby tam byli lidi, co o rocku něco vědí. Jen chtít. Takže GAMA samozřejmě s nějakým nevhodným vyjadřováním také zcela žádné problémy nemá. Naopak, byl jsem velice, velice mile překvapený.
   No takže už zbývá jen ten ČAS ROCK. Tak jsem fakt zvědavý s čím a kdy to konečně vyleze na světlo.

 3. Jose

  Hehehe… Tak nevím, kdo se zase po kom opičí. Ale před chvílí jsem si po Oldies rádiu a po Hané Sky Rock pustil ROCK MAX a zaslechl tam zrovna upoutávku na to, že oni tam skáčou taky…. Tak nevím, čí to byl první nápad, jestli HEY nebo ROCK MAXu… Ale, co takhle něco originálnějšího ? Nebo raději, místo krávovin začít pořádně hrát ? Mimochodem hudebně z toho vyšla nejlépe ta Haná Sky Rock.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .