Rádio Ethno míří do Brna

radio_ethno_logoPřinášíme Vám aktuální informace z osmého zasedání RRTV, na něm přidělila Rada dva nové kmitočty.

Další kmitočet na bohaté konto si připisuje provozovatel Broadcast Media s. r. o., nově bude moci šířit program Rádia Beat také v Písku na kmitočtu 96,6 MHz / 200 W.

Spokojenost zajisté vládne i ve společnosti Ultravox, s. r. o. Od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) získala nový kmitočet Brno – Petrov 99,4 MHz/200 W, frekvence bude patřit programu Rádio Ethno.

RRTV povolila i dvě změny stanoviště, provozovatel Radio Most, s. r. o. (program Hitrádio FM Most) může změnit stanoviště kmitočtu Ústí nad Labem 106,2 MHz/200 W z Kočkov na Svádov. Provozovatel Juke Box s. r. o. (konkrétně program Radio Čas – FM) pak smí změnit stanoviště kmitočtu Šumperk-Háj 95,8 MHz/150 W na Šumperk 95,8 MHz/150 W.

Na programu osmého zasedání byla i metodika k vyhodnocování programových sítí. Ve stručnosti dodejme, že programovou sítí se podle RRTV míní „společné sestavování programů nebo jejich podstatných částí nebo vzájemné přejímaní programů nebo jejich podstatných částí nebo jejich současné šíření více provozovateli„. Za programovou síť se nepovažuje společné vysílání komerčních sdělení. Programová síť rozhlasového vysílání nesmí překročit dosah 80 % (televizní pak 70%) z celkového počtu obyvatel ČR. Termínem „podstatná část programu“ je míněna zejména denní vysílací doba, playlisty písní, obsahy zpravodajství a rubrik, shodné názvy rubrik (strukturální a časová shoda) a další. Jedná se tak o 50% vysílacího času v denním úhrnu. Kompletní informace najdete zde.

Autor článku:

Komentáře (3)

  1. Jose

    Přesto, že Radio Investments je jednou z 3 nejzajímavějších společností na trhu. Tedy spolu s ČRo a Mafra(Classic FM, Expres). Někdy mám pocit, že radio Investments zaspává dobu. Např. z Kiss mohlo být rockové rádio o 10 let dříve před Beatem, stejného typu, jako je dnes Beat a mělo k tomu tehdy, všechny předpoklady. Ale nestalo se tak, je z něj stále popový kočkopes, který se ani později neodvážil přejít plně na Dance a vytvořit konkurenci Dance rádiu. Nestalo se nic a je to stále popový kočkopes, dál. Pravda po té opravdu velmi Radio Investments zabodovali s Beatem, který má dnes přidělených 30 vysílačů a 25 má již v provozu a který je i na družici Astra 23,5°E pro oblasti, kde žádný přidělený, zatím, nemá. Ale zaspali s Country rádiem, které, na to, jak je to stará stanice, dávno mohlo být úplně všude. A je úplně všude žádané. Je to stanice po které je v zemi, zcela jednoznačně nejvyšší poptávka. Ale ono tam není. Dokonce není ani na Astře vedle Beatu. Má pouhých 8 vysílačů na FM z toho 7 v provozu. A plácá se v analogu na SV, bez toho, že alespoň zde by byli průkopníky a skusili to tedy alespoň v DRM. A poslední takový případ je Radio 1. To mohlo být dávno mimo Prahy také v Brně a Ostravě. Ale ono tam není. 1x si zažádalo o Tábor. Ale jinak nikdy, nic, jen dál dřepí v Praze a jen Praha, Praha, Praha. Je tedy dobře, že i když Radio Investments přesto, že má výborné stanice, stále spí. Že nespí alespoň ti ostatní. A je tedy dobře, že když Radio Investmenst nejsou schopni některá svá rádia šířit. Že jsou toho schopni alespoń, jiní. Jsem opravdu nesmírně potěšen, že si Radio Ethno zažádalo o Brno a Ostravu. A jsem velmi potěšen, že to Brno právě dostali. Doufám, že dostanou i Ostravu. A doufám, že pokud se prokáže úspěšnost tohoto kroku, což předpokládám. Tak že někdy později skusí třeba i další 2 nebo 3 města ještě přidat.

  2. Jose

    V podstatě pokud bude Rádiu Ethno přidělena i Ostrava. A pokud opravdu budou mít i v Brně i v Ostravě přiměřený úspěch. Mohli by se pokusit až o takovou věc, jako je zkopírování plánu ČRo Radia Wave (které naráží na naprostou neschopnost ČRo a především nenávist rady ČRo a je pouze v DVB-T/S/C) a stát se stanicí pro tzv. universitní města. Tedy jít do každého města v ČR, kde je nějaká VŠ a tím studenti a potencionální posluchači Rádia Ethno.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .