Rádio Beat na satelitu nekódovaně

beatlogomaleRádio Beat včera v odpoledních hodinách odkódovalo své vysílání.

Na odkódované vysílání nás včera upozornil čtenář Jose v diskuzi a uvedl parametry vysílání. Rockově zaměřené Rádio Beat naladíte na družici Astra 1G (23,5° – východně) na kmitočtu 11,876 GHz, polarizace: horizontální, SR: 27500, FEC: 3/4, norma: DVB-S, service ID: 13120, audio PID: 3041. Vysílání je distribuováno v kvalitě 192 kbit/s. Digitálně prozatím vysílaly jen stanice Českého rozhlasu, Rádio Beat je vůbec první komerční FM rádio, jehož digitální signál je volně šířen na satelitu, například Rádio Impuls a Frekvence 1 sice na satelitu vysílají, ale pouze kódovaně. Signál tímto způsobem šíří i křesťanská stanice Proglas.

Přečtěte si více:
Radio Beat má satelitní licenci – pro ČR (aktualita)
Co připravují rockové a alternativní stanice? (Radio 1, Gamarádio, Rádio Beat, RockMax) (rozhovor)

Autor článku:

Komentáře (6)

  1. Jose

   Včera a dnes zase zasedala RRTV, tak uvidíme, až bude zpráva na netu, jestli zase nevypadnou nějaká přidělení ohledně Beatu nebo Country rádia. Tedy jestli jim zase nevyšly nějaké koordinace a něco jim nepřiklepli na FM. Zatím je to oficiálně BEAT 21 kousků a Country Rádio 6 kousků. Tak uvidíme zda se nám to nezmění…!?!

 1. pevy

  No, kdybych si měl vybrat, jestli Country rádio třeba v HK (příp. v PCE) s výkonem dejme tomu 1kW, nebo na satelitu, volil bych zcela jednoznačně satelit. Ale samozřejmě se přizpůsobím, jakýkoliv dostupný způsob příjmu pro mne bude dobrý (internet v to nepočítám).

 2. SETI72

  Zajímalo by mě, proč má BEAT tak strašně slabé vysílače, kterej vůl v RRTV tohle vymyslel. Potom nemá být tak zahuštěný éter. Kdyby vypnuli Blaník z Votic, a dali na 95FM Beat, ty jo, to by bylo něco…!

  1. Jose

   Dost dobrý. Ale bohužel, co kdo komu dal, to už mu nikdo nesebere, to by jsi to musel leda znárodnit nebo udělat revoluci a vyprovokovat revizi FM atd. A i tak by ti hrozilo spousta soudů a arbitráže atd. Takže velké už je rozdělené normalizačním lumpíkům a spol. A buďme rádi, že těm slušným se v dnešní době přidělují alespoň ty dvěstěwaťáky a jsou i tam, kde ještě před 5 lety nebyly a kde byly lidi teroroziváni roky, jen těmi neposlouchatelnými zrůdami. Jediný, co můžeš pohlídat je až dojde k přerozdělování ohledně DAB+, aby to neprobíhalo jako přerozdělování FM. Ale mám čím více, tím více obav, že to dopadne taky tak blbě.
   V každém případě, zatím si tuhle akci odložili do roku 2025.

  2. SETI72

   Myslím že blbci budou v RRTV sedět i v roce 2025, takže to v DAB+ dopadne stejně.
   Mimochodem, nevěřím že se na DAB+ začne přecházet až v r. 2025, bude to určitě dříve, myslím že už za pár let budou vznikat lokální multiplexy. Příbramská TELEKO totiž nespí, už několikrát jak známo spustili DAB z jejich vysílače na Šibeničním Vrchu, a v Praze. Nemám ale DAB přijímač, takže jsem to nemohl vyzkoušet.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .