Proces Miladou Horákovu odvysílá ČRo Leonardo

horakovamalaNejen Česká televize, ale také Český rozhlas připomene tragický osud Milady Horákové a ostatních odsouzených komunistickým režimem v polovině minulého století.

Od 31. května do 9. června se bude vysílání Českého rozhlasu Leonardo věnovat politickému procesu z roku 1950. Deset komponovaných večerů přinese autentické záznamy doplněné o současný pohled.

V roce 1950 ještě nevysílala televize, a tak jedinou možností, jak proces sledovat, byl poslech rozhlasových záznamů. Československý rozhlas každý den natáčel průběh jednání na magnetofonové pásy a v rámci zpravodajství vysílal takzvané reportážní záběry – cenzurovaný sestřih dění u soudu.

Dobová reakce na proces

Dobová reakce na proces

Devadesátiminutové pořady Českého rozhlasu Leonardo nabídnou nejprve příspěvek na určité téma (například o psychologii nátlaku nebo cenzuře), po nich zazní vysvětlení, co se daný den před soudem odehrávalo, a pak už následuje dobový záznam procesu. Do původního záznamu jsou jen místy vloženy nově natočené medailonky obžalovaných, bez nichž by často nebyl zřejmý kontext dění.

Pořady začínají vždy ve 20 hodin a veškeré rozhlasové záznamy z procesu s Miladou Horákovou si můžete poslechnout poprvé po 59 letech. Pořad si bude moci pustit i později na těchto webových stránkách.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .