Oslavte tři roky s urban Rádiem SPIN

radiospinTento týden jako by se roztrhl pytel s oslavami narozeniny tuzemských soukromých stanic, výjimkou není ani Rádio Spin.

Letos už jsou Rádiu Spin tři roky a podle svých slov připravuje „stylovou“ oslavu. Minulý rok se slavilo v Abatonu, slyšet jste mohli interpreta jménem Wich, křtilo se i album Golden Touch. Na letošní oslavě poznáte zejména všechny moderátory a DJs z Rádia Spin.

Rádio Spin se zaměřuje na black-music (tedy například styly jako R’n’B, Hip-Hop a další), oslava proběhne tento čtvrtek 18.února v klubu Lávka. Hrát budou rezidentní DJs Rádia Spin – Rawal a Enemy + Kato a Robot. Celým večer případné návštěvníky provedou moderátoři Rádia Spin Poeta a Vlado.

PŘEČTĚTE SI: VOLUME DOPRAVA? – Praha alternativní, podruhé!

Každá správná oslava však musí mít i gratulanty, přijde Rytmus s kapelou Kontrafakt a zakončí tu svou československou tour. Hlavním programem večera Rádia Spin se má stát vystoupení amerických rapových hvězd – brooklynské dvojice M.O.P. Více informací najdete na webu www.radiospin.cz.

Rádio Spin až do 5.března rozdává 50 vstupenek na pražské vystoupení amerického rappera 50 cent. Stačí pozorně poslouchat vysílání stanice a jakmile zazní dva hity tohoto amerického rappera, musíte se dovolat jako první. Více informací najdete opět na webu.

Autor článku:

Komentáře (9)

 1. Pochvala

  Směrem ode mě k Radiu Spin míří velká gratulace s přáním zachování současnýho stylu a programu vysílání. Jenom mě dost mrzí, když se o Spinu píše jako o alternativnim radiu. Jakápak je HipHop, Rap a RnB alternativa? To je Spin alternativní jenom proto, že je mezi náma mnohem víc individuí který dávaj přednost disko trysko stylu?

  1. Jose

   Jistě, tento nadpis mě pobouřil taky. Ale z druhé strany. Tedy chápu to jako urážku Alternativy. Jistě lze hovořit o Radiu Spin jako o ,,alternativě“ mezi rádii, protože opravdu nabízí něco jiného, nežli ostatní stanice. A nazvat tento článek ,,¨…s alternativním radiem Spin“ to už je hodně zavádějí a podsouvá to dojem, že Spin je alternativní rádio, tedy rádio, které hraje alternativní hudbu. Samozřejmě Spin může být a je k jiným stanicím ,,určitou jinou možností, tedy alternativou “ to ano. Ale alternativní stanice to nikdy nebyla a nikdy žádnou alternativu, tedy alternativní hudbu, nehráli. Oni jsou, od samého začátku, až do teď vynikajícím a na území ČR, jediným R&B radiem !!! Takže nevím proč nepíší o tom, jak to je a nenapíší : Oslavte 3 roky s R&B Radiem Spin. Pak by to nepohoršovalo ani posluchače R&B ani posluchače alternativy, takto nás to pohoršilo oba shodně i když jsme z opačných táborů.

  2. Martin Petera Autor příspěvku

   Hezký den. Děkuji za Vaše připomínky, omlouvám se, stále mě to svádí považovat tuto stanici za alternativní – bral jsem to tak, že hraje jinou muziku, než kterou běžně slýchám z jiných stanic. Z nadpisu jsem již slovo „alternativní“ stáhnul. :) Mějte klidný víkend.

  3. Jose

   Dobrý den nebo spíše už večer. No, ale, když už jste odoperoval, to slovo ,,alternativní“ takže teď budeme oba i s kolegou předřečníkem, vypadat, jak pitomci, na co, že si to vlastně stěžujeme, vážně, nechci do Vás rýpat, to není úmyslem, jen důsledkem, ale, když už jste udělal A, tak už jste vážně mohl udělat i to B. Tedy napsat tam s R&B radiem. Ono totiž takové prostě je. Tedy tvrdí o sobě, že jsou tohle: HipHop, Rap, R&B, RnB, Black Music, Soul…Přičemž tedy osobně poněkud nechápu, jaký je rozdíl, když se Rhythm and blues napíše R&B nebo RnB. N,o možná to má nějaký skrytý význam, který neznám, nezajímám se o to.

  4. Martin Petera Autor příspěvku

   Rádio Spin se na webu charakterizuje jako URBAN RADIO, změním to tedy takto. Obecně hraje černou muziku, což je R’n’B (rhytm and blues), dále hip-hop, rap, soul – tedy jak říkáte Vy.

  5. Jose

   Hehehe. Znovu dobrý večer. Tak teď nevím, jestli je to v podstatě debata o ničem nebo o principu. No, URBAN znamená městský. Za městskou stanici se jich považuje víc. Tedy RADIO 1, které, bestie jedny, nechtějí vystřelit z Prahy. Určitě také Dance Radio. I když u něj si nejsem tak jistý, tedy možná se pohnou někam ven. Uvidíme. Ale jejich předchůdce rozhodně. Ten to tvrdil veřejně, tedy DJ Radio. Určitým způsobem by za to šlo považovat radio City, ti se také nemají k vypadnutí z města a zakládali si na tom. I když se zařadí do Hitrádií, stejně budou tvrdit, že oni jsou město. To samé by šlo i relativně říci o Rock Zone, tedy vznikla vlastně z Info rádia. Sice pokusila se o Brno. Ale i tak. V podstatě i když by byla v Praze a Brně, tedy dvou největších městech, může tvrdit, že je Urban. takže to je takové jako když napíšu REGIOÁLNÍ nebo když napíši CELOPLOŠNÉ. Nevypovídá to nic o stylu. A ten bych si myslel, že je zde to hlavní a nejdůležitější. Ale pokud tedy se nedá shodnout, zda Hip Hop nebo Rap nebo R&B, šlo by použít, tu vaši charakteristiku, která se mi velmi líbila, tedy, jak jste řekl – hraje obecně černou muziku. Takže máte název Radio Black Music Spin nebo česky, rádio černé hudby, SPIN, no a proti tomu, snad už by nemohl nikdo mít nic. Nevim.

  6. Martin Petera Autor příspěvku

   :) Ano, jednoznačně hraje Spin černou muziku, v tom s Vámi jednoznačně a bez námitek souhlasím (ono proti tomu ostatně ani není co namítat :D). Na svém webu však uvádí, že jsou „jediným československým urban radiem“. Ono je vlastně celkem jedno, jak tomu budeme říkat ;-). Ale když se prezentují jako urban radio, tak proč to nerespektovat?

  7. Jose

   Ale, jo. Proti slovu Urban, nelze rozhodně nic namítat, ale je to řekněme o dosahu nebo o zásahu, možná o reklamě a možná o informacích, ale to je všechno naprosto nepodstatné. Protože řekněme, že u nás máme tedy městské, máme lokální, máme regionální a máme celoplošné. Všeobecně to neplatí a jsou tato dělení korunovaným a zákony posvěceným nesmyslem. Defakto každou z nich je možné si pustit internetem i v té poslední horní/dolní, úplně mimo nějaké město, ty tzv . regionální se táhnou třeba přes tři regiony a nevím tedy v kterém z nich jsou regionální, ale rozhodně to pak nejsou v těch dvou dalších, kde jsou jen jakési rádio z vedlejšího regionu. Stejně tak nevím kam zařadit skoroceloplošky, mají toho tunu, ale ještě nejsou celoplošné a dávno už nejsou regionální. Jsem zvědavý jaké status vymyslí třeba pro Dálnici ? To je regionální ? To je nadregionální ? To je co ? To je prostě Dálnice. Atd. Prostě snad už tohle hraní si na krávoviny vážně zrušit. No, o čem by to mělo být a co tedy vyjadřoval ten původní záměr, to slovo,,alternativní“ to hovořilo o tom, že jde tedy o nějakou ,,jinou“ stanici i když jsme to tedy kritizovali jako nevhodné. Já tedy i předřečník s nickem ,,Pochvala“. Hovořili jsme oba o stylu té stanice. Což je důležité. Rozhodně podstatnější nežli jestli je někdo urban nebo regional nebo local nebo, co je. Čili tady se všeobecně mluví o šedivosti, kvanta, dalo by se říci, skoro všichni, zde hovoří, tedy nejen zde. Všude hovoří o tom jak je to všechno stejné. Takže je třeba toto prosazovat nebo toto vyzvedávat. Tohle je stanice rocková. Tamto je stanice dance. Tamto je ethno stanice. Tamto je stanice křesťanská, tamhle to je stanice country a folku, tamta je zase o vážné hudbě a tihle, to je ta stanice s černou muzikou. Aby prostě bylo jasné, co je co. Protože bohužel se jich opravdu v tomto státě profiluje na ten počet velice málo, na to, jaká kvanta jich tady jsou.

 2. Pochvala

  Taky dobrý den. Slovo Urban je ve spojení se Spinem podle mě OK. Jak pan José sám napsal, urban znamená městský, to znamená, že urban radio ve mě evokuje takovou typicky městskou hudbu – hudbu ulice, což je jednoznačně rap, hiphop se všema svejma odnožema a dneska i RnB a ostatní styly, jako třeba soul a další moderní hudbu ulice. Takže s urban radiem Spin souhlasim, líbí se mi tohle označení.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .