Na generálního ředitele ČRo bude kandidovat Jan Zilvar

janzilvarmalyV médiích se pomalu začínají objevovat jména lidí, kteří chtějí kandidovat na post generálního ředitele Českého rozhlasu. Vedle Richarda Medka, které je dočasně pověřen vedením této instituce, se rozhodl zúčastnit výběrového řízení také Jan Zilvar. Napsal o tom web Lidovky.cz.

„Dnes si jdu požádat o lustrační osvědčení a jednatřicátého předložím projekt,“ potvrdil Zilvar Lidovým novinám. Přihlášky do výběrového řízení se musí podávat právě do 31. srpna. Zilvar se chce ve svém projektu zaměřit na tato témata – efektivita nákladů, revize kmitočtového spektra frekvencí veřejnoprávního rádia, zpřehlednění a zjednodušení programové skladby jednotlivých okruhů rozhlasu (inspiraci chce najít v Německu a Rakousku). „Český rozhlas je personálně přebujelá instituce s nepřehledným způsobem řízení a nepřehlednou nabídkou,“ dodává Zilvar.

Web RadioTV se Jana Zilvara zeptal na jeho názor na Rádio Wave. „Wave je svébytný projekt.  Alternativní formát má v nabídce ČRo místo a měl by mít terestrickou podobu,“ uvedl pro RadioTV Zilvar.

Jan Zilvar pracoval v letech 1993 – 1995 jako moderátor Rádia Bonton, od roku 1995 do 1998 jej řídil. Poté byl manažerem v jihočeských stanicích Radio Faktor, Radio Faktor 2 a Eldorádio. V letech 2001 až 2006 byl ředitelem Country Rádia a v letech 2006, 2007 řídil česko-slovenskou síť rádií Hey.

Autor článku:

Komentáře (1)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .