Medek: „Wave se do analogu může vrátit.“

cro_medekHostem včerejšího Studia ČT24 byl nový generální ředitel Českého rozhlasu Richard Medek. S Patricií Strouhalovou mluvil o úsporách, nové stanici i Rádiu Wave.

Prvním tématem rozhovoru bylo šetření, které je podle Medka nezbytné. Český rozhlas propustí 10 až 15 procent svých zaměstnanců, což u 10 % představuje cca 150 lidí. Dalším místem, kde Medek vidí možnost úspor, jsou multimediální projekty (např. Odhalení), které šéf rozhlasu nechce zastavit, ale nějakým způsobem zeštíhlit.

Krátce se rozhovor zabýval i digitalizací rozhlasu. Do té chce Medek vložit výrazně menší finanční prostředky, než se plánovalo. V současné době považuje Medek digitalizaci za jakýsi druh experimentu.

Velkým přáním Richarda Medka je vznik úplně nové čtyřiadvaceti hodinové zpravodajské stanice mluveného slova „Myslím si, že veřejnoprávní rozhlas by měl mít takovou stanici mluveného slova, myšleno zpravodajsko-publicistickou,“ upřesnil Medek.

Dalším jeho plánem je restrukturalizace současných stanic. Jediná stanice, které se nebude týkat, je Český rozhlas 3 – Vltava. Medek vidí možnosti šetření zejména ve sdílení programů jednotlivých regionálních stanic. „Hodně se dá ušetřit ve sdílení programů, to znamená posílit centrum regionálního rozvoje, které je v Brně,“ uvedl v rozhovoru Medek.

Patricie Strouhalová se dotkla také častých stížností posluchačů Českého rozhlasu 1 – Radiožurnálu na hudební dramaturgii. Richard Medek uvedl, že v současnosti je hudba vybírána „přísně podle vědeckých zásad“, a že se výrazně měnit nebude.

V otázce Rádia Wave připustil Richard Medek, že návrat této stanice do analogového vysílání je možný, ale jsou k tomu potřeba legislativní podmínky.

Dalším krokem k úsporám bude zrušení jednoho postu zahraničního zpravodaje. To se dotkne Jaromíra Janeva, který tuto pozici zastává na Balkáně.

Celý rozhovor s Richardem Medkem si můžete pustit na stránkách ČT24.

Autor článku:

Komentáře (2)

  1. Jose

    cituji:,,Velkým přáním Richarda Medka je vznik úplně nové čtyřiadvaceti hodinové zpravodajské stanice mluveného slova „Myslím si, že veřejnoprávní rozhlas by měl mít takovou stanici mluveného slova, myšleno zpravodajsko-publicistickou,” upřesnil Medek.“

    komentuji:,,To je velice správný názor, pouze připomínám výhradu tu, že taková stanice by zcela v žádném případě neměla být na FM, na které, ji chtěl p.Medek ihned po svém zvolení, instalovat. Kamkoli jinam, ale na FM, rozhodně NE !!!“

    cituji:,,Dalším jeho plánem je restrukturalizace současných stanic. Jediná stanice, které se nebude týkat, je Český rozhlas 3 – Vltava.“

    komentuji:,,Druhý velice správný názor. Vltava je jediná v této chvíli zcela OK a je to nejlepší stanice ČRo a opravdu nemá smysl se jí jakkoli dotýkat, raději ani pohledem ne. Jak by se jí dotkl, končím osobně s celým ČRo.“

    cituji:,,Patricie Strouhalová se dotkla také častých stížností posluchačů Českého rozhlasu 1 – Radiožurnálu na hudební dramaturgii. Richard Medek uvedl, že v současnosti je hudba vybírána „přísně podle vědeckých zásad”, a že se výrazně měnit nebude.“

    komentuji:,,Toto je naopak velice špatný názor, hudební koláž RŽ je 100 let za opicemi a naprosto nevyhovující, takový druhý hnus se obtížně hledá i v českých podmínkách, nějako mu ty vědecké zásady zakysly v době komunismu aby tam ještě nevytáhl Lysenka ? Nebo má na mysli vědecký komunismus ? Opravdu vtipné. Zde se tedy krutě mýlí. RŽ by to chtělo hudebně zcela překopat a změnit. Dokonce i před lednovou změnou býval lepší, pokud si posluchači stěžují, žekl bych, že moc dobře vědí proč.“

    cituji: ,,Medek vidí možnosti šetření zejména ve sdílení programů jednotlivých regionálních stanic. „Hodně se dá ušetřit ve sdílení programů, to znamená posílit centrum regionálního rozvoje, které je v Brně,” uvedl v rozhovoru Medek.“

    komentuji:,,Opět správný názor. V ragionálních stanicích je největší binec, bordel a dá se tam nejvíce ušetřit. Hurá do toho. Konečně.“

    cituji:,,V otázce Rádia Wave připustil Richard Medek, že návrat této stanice do analogového vysílání je možný, ale jsou k tomu potřeba legislativní podmínky.“

    komentuji:,,V pořádku, budeme se těšit, snad to naší legeslativci zvládnou.“

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .