Liška se svou novelou myslí jen na Wave

studioradiowavemalePředseda Strany zelených Ondřej Liška se pro web iDnes.cz vyjádřil ke své novele zákona o Českém rozhlasu, od níž si slibuje návrat Rádia Wave do analogového vysílání.

Novelu sice prošla u poslanců prvním čtením úspěšně, ale nový generální ředitel Českého rozhlasu Richard Medek se vyjádřil v tom smyslu, že by novelizaci raději využil pro jím připravovanou novou zpravodajsko-publicistickou stanici.

Ondřeji Liškovi se tento nápad nezamlouvá a řekl:Pokud nezaznamenám, že existuje vůle ČRo přivést Radio Wave na FM, tak novelu bez váhání stáhnu.

Autor článku:

Komentáře (1)

  1. Jose

    Toto není asi od p.Lišky příliš inteligentní postoj. Obávám se, že nelze takovou novelu v zákoně vázat na jednu jmenovitou stanici. A obávám se, že žádné záruky nedostane a že mu je ani není možné dát. Ostatně, co je to Wave ? Jen jméno. Co když by tam začala vysílat za rok stanice s názvem Liščata ? Nebo jinak. Medek sice řekl ten nesmysl o stanici mluveného slova na FM. Ale později pochopil, že je to nesmysl. A sice dál hovoří o svém snu, tedy o stanici mluveného slova, ale už o ní nehovoří v souvislosti s FM. Takže to je po té v pořádku. Naopak se veřejně vyjádřil, že stanici Wave k návratu na FM bránit nebude. Ale to přece samo o sobě, též vůbec nic neznamená. Wave se na FM může v pohodě vrátit a p.Liška si může mnout ruce. Ale za rok překope p.Medek stanici Wave takovým způsobem program, že se p.Liška bude děsit, co to na to FM, dostal. Takže, co ? Kdo mu dá záruku, že Wave bude dál, to Wave, které známe ? Nikdo. A nejméně p.Medek. Ten řekl, že jediné s čím nebude hýbat je VLTAVA. Tam záruku poskytl. Nikde jinde. Naopak řekl, že se vším ostatním hýbat bude. Čili otázka zní, chce p.Liška na FM nějakou stanici ČRo jen v některých vybraných městech, která nebude mít status ani celoplošné ani regionální a přesto bude na FM nebo takovou stanici na FM, nechce ? Chce tam pouze stanici Wave ? Ale s jakým programem ? Kdo mu na něj dá záruku ? Anebo tam chce tedy stanici alternativní, bez ohledu na název ? Nebo i bez ohledu na typ porogramu, jen, když to bude něco mírně odlišného od ostatních stanic ČRo ? To nejsou jednoduché otázky. Ale záruku může obtížně požadovat. A stahovat to. Je pitomost. Ostatně mimochodem mi do teď tedy není jasný stav stanice ČESKO. To je zpravodajské a je na FM pouze v některých městech, není regionální a není celoplošné. Ale je na FM v některých městech. A je zpravodajské. Čili je již dávno naplněn záměr p.Medka a je již dávno v provozu novela p.Lišky. To jen tak mimochodem. Česko přece vysílá na FM, jen v některých městech. Nebo, snad, ne ??? V liberci konkrétně na 99,2. Když by to p.Medek nebo p.Liška nebo někdo náhodou nevěděl.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .