Jak se česká rádia loučí s Petrem Mukem?

mukAKTUALIZOVÁNO – Včera českými médii proběhla smutná zpráva o smrti předního českého zpěváka Petra Muka, který nás opustil v pondělí 24. května v pouhých 45 letech. Jak budou česká rádia na tuto legendu vzpomínat?

Rádio Blaník vzpomínalo prostřednictvím jeho písniček a vzkazů namluvených pro posluchače Rádia Blaník při oslavách jeho 45. narozenin. Poslední vstup věnovaný Petru Mukovi zazněl dnes ráno v 6:20.

Na Petra Muka vzpomíná dnes v úterý 25. května i Rádio Čas. V každé hodině se objeví jedna z písniček, kterou nazpíval buď sám nebo s kapelami Shalom a Oceán.

Český rozhlas Region dnes ráno odvysílal vzpomínkovou reprízu Tandemu s Petrem Mukem. Moderátor Jan Rosák hostil zpěváka v květnu 2008. Slyšet jste mohli vzpomínky na jeho dětství, hudební začátky i nelehké chvíle života. Díl najdete na stránkách pořadu. Původně plánovaný rozhovor s Kateřinou Lojdovou uslyšíte v náhradním termínu.

Petr Muk měl být úterním hostem pořadu Těžkej Pokondr na Frekvenci 1, k tomuto setkání však už bohužel nikdy nedojde. Vzhledem k této smutné události zařazuje Frekvence 1 speciální výběr jeho písní do celodenního vysílání.

S prázdnou nepřichází ani Rádio Haná, dnes v devět ráno odvysílala stanice speciální Procházku pamětí věnované právě vzpomínkám na Petra Muka. Na šestou večerní v sobotu 29. května je připraveno zvláštní vydání pořadu Tuner s Mírou Pakrem, ten se věnuje diskotékovým hitům 80. a 90. let, tento víkend se tedy bude vzpomínat na zpěváka Petra Muka.

Rádio Impuls operativně změnila téma včerejší odpolední show Fanda a jeho česká banda (16-18), původně se mělo probírat téma MS v hokeji. Výběr z vysílání najdete na webu Rádia Impuls. V polovině květa Rádio Impuls nabídlo zbrusu nový singl „A stejně Tě ztrácím„, ten pochází z nového alba V bludišti snů, které vyšlo teprve minulý pátek. Singl si můžete stáhnout zdarma na webu Rádia Impuls.

Razantní změnu programu Rádio Jihlava neplánuje, ve včerejším vysílání však zařadilo několik mimořádných vstupů s informacemi o Petru Mukovi, ty nechybí ani ve zprávách. Jeho skladby jsou pak zařazovány častější než obyčejně.

Pražská stanice Kiss 98 FM se úmrtí Petra Muka samozřejmě věnuje už od včerejšího dne, protože se jedná o stěžejního interpreta hudebního formátu kladoucí důraz na 80. a 90. léta. Všechny víkendy jsou již tradičně laděny tematicky, a proto se tento víkend bude vysílání Kiss 98 FM patřit průřezu celou kariérou Petra Muka, věnovat se mu budou jak moderátoři, tak i hudební skladby. Posluchači pak budou mít šanci získat jeho nové album.

Žádné hudební speciály neplánuje například Evropa 2: „Jakkoliv Petra Muka jakožto umělce respektujeme a jeho smrt je i pro nás samozřejmě tragédií, jeho tvorba je zcela mimo aktuální formát rádia Evropa 2,“ říká Petr Vladyka, ředitel Evropy 2, tématu se však stanice věnovala. Žádný speciální pořad neplánuje ani Rádio Egrensis, ani Rádio Dobrý den.

AKTUALIZACE:

Hitrádia dnes hrají nový singl A stejně Tě ztrácím, v ranním vysílání pak nabídla Hitrádia jeden z posledních rozhovorů, který Petr Muk poskytnul před svou smrtí. Dnes si (úterý 25. května) na jeho památku můžete poslechnout Hodinu hitů Petra Muka od 20:00 do 21:00 na všech Hitrádiích.

Autor článku:

Komentáře (3)

 1. JJirka

  Citace pana Petra Vladyky z článku: “Jakkoliv Petra Muka jakožto umělce respektujeme a jeho smrt je i pro nás samozřejmě tragédií, jeho tvorba je zcela mimo aktuální formát radia Evropa 2”…

  Hmmm, hlavně že „radio“ Evropa 2 bylo schopný půl roku dokola jak největší kolotočáři rotovat „Hit“ od „Darinky“ a „mistra Karla“ Zvonky štěstí, a to už zcela zasahuje do jejich formátu…

  Moje parafráze na větu, citovanou na začátku příspěvku: „Ačkoliv Petra Vladyku jakožto člověka respektuji, jeho počínání ve vedení Evropy 2 je pro mě tragédií a jeho „tvorba“ je zcela mimo aktuální formát mého myšlení…“

  1. SETI72

   Na Evropě 2 pracují všelijaký postiženci, no ale nakonec co taky čekat od rádia které hraje komerční sr*čky pro čtrnáctileté děti…

  2. Barka

   Taky nechápu , čím by mohl Petr Muk někoho urazit. Normální zpěvák, normální písničky.
   Hlavně by se měli zamyslet nad těmi pitomci v ranní show.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .