Hokejové MS na Radiožurnálu a v ČT

lednihokejDnes začíná ve Švýcarsku hokejové Mistrovství světa, na které se připravují nejen sportovci a diváci, ale také média.

Exkluzivní rozhlasová vysílací práva pro Českou republiku vlastní Český rozhlas. Ten se hokeji bude věnovat zejména na vlnách Radiožurnálu. „Radiožurnál bude mít v dějišti šampionátu dva reportéry – Jaroslava Plašila a Radima Sajbota. Ze zápasů národního týmu odvysílají v přímé reportáži závěrečnou třetinu duelu proti Dánsku a celé utkání s Finskem,“ uvedl PETR SOUČEK, vedoucí sportovní redakce Radiožurnálu. Ze všech zbývajících střetnutí v první fázi turnaje nabídnou reportéři aktuální vstupy. Další přímé přenosy zařadí Radiožurnál podle vývoje šampionátu a programu českých hokejistů. „Posluchači se pochopitelně mohou těšit i na rozhovory s hráči, portréty hvězd a zajímavosti z dějiště mistrovství,“ doplnil Souček.

Již tradičně se fanoušci hokeje při televizních přenosech obrátí k veřejnoprávní České televizi. Na ČT2 zhlédnou 23 přímých přenosů a jedno utkání ze záznamu, na ČT4 pak sedm přímých přenosů a dva duely ze záznamu.

Televizní studio nebude přímo v dějišti šampionátu, ale v Praze. O jeho chod se postarají komentátoři PETR VICHNAR a JIŘÍ HÖLZEL, kteří přivítají další experty JOSEFA ZAJÍCE, MILANA ANTOŠE, ROBERTA KYSELU, JAROMÍRA LÁTALA, PAVLA RICHTRA a JIŘÍHO KRÁLÍKA. „Studio je v Praze a ne ve Švýcarsku, protože pracujeme s každou korunou a chceme uspořit. A ta úspora je opravdu výrazná,“ uvedl šéf sportovní redakce ČT OTAKAR ČERNÝ na tiskové konferenci.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky:,