Fanda a jeho česká banda – nová show na Impulsu

radiotv22AKTUALIZOVÁNO – V tomto týdnu jsme Vás informovali, že se na pátek 20.března chytá tisková konference k nové odpolední show Rádia Impuls. Odpolední blok dozná změny od pondělí 23.března s úderem 16.hodiny, ponese název „Fanda a jeho česká banda“. Dvouhodinová všednodenní novinka navazuje na večerní Českou diskotéku. Každý den budou posluchači hádat jeden konkrétní rok. V průběhu odpoledne zazní nápovědy (ve formě klíčových událostí roku). Program doprovodí jen česká a slovenská hudba, Impuls tak rozšiřuje podíl české hudby ve vysílání. Moderátory se stávají František Matějíček a Iva Stříbrská. Nápovědu ve formě největšího českého hitu z konkrétního roku zazpívá Petr Vondráček. Změny se týkají i večerního vysílání. Mezi osmou a desátou hodinou uvede Petr Berka pořad Celý večer na přání, posluchači budou mít možnost vybírat českou a slovenskou písničku.


Aktualizováno v 16:50 – tisková mluvčí Rádia Impuls Kristýna Štíhelová nám poskytla další doplňující informace.

Koncept nové odpolední show se podobá večerní České diskotéce. Je tedy správné tvrdit, že využíváte konceptu osvědčeného formátu?

Česká diskotéka s hádankou si získala během necelých dvou let vysílání velkou oblibu u posluchačů, proto jsme se rozhodli na tento koncept navázat a posunout ho do atraktivnějšího času. Nápovědy pro posluchače jsme doplnili o zajímavou hudební, která se bude jmenovat Hudební omáčka Petra Vondráčka. Jak již název napovídá, tuto hudební hádanku ve studiu zahraje a zazpívá zpěvák, hudebník a moderátor Petr Vondráček. Posluchači nepřijdou ani o aktuální zpravodajství či dopravní informace a počasí. Sto procent české hudby jsme zařadili proto, že ji mají naši posluchači ráááádi. Takže to bude vlastně takový odpolední dárek pro naše posluchače.

Odpolední vysílání logicky navýší podíl české hudební tvorby. Ovlivní to nějak večerní vysílání? Skutečně mezi 16. a 18.hodinou nezazní ani jeden zahraniční interpret?

Ano, mezi 16. a 18. hodinou nezazní ani jedna zahraniční písěň s výjimkou slovenských. Od 18. do 20. hodiny se vrátíme zpět k běžnému playlistu, který máme mezi 5. a 16. hodinou. Večerní a noční vysílání se měnit nebude, budeme hrát nadále 100% česky a slovensky.

Na závěr mi dovolte se zeptat, zda si v pořadu „Celý večer na přání“ budou moci posluchači sami vybírat písničky, nebo si budou jen posílat vzkazy?

Ve večerním bloku budeme skutečně hrát písničky, o které si posluchači napíší či zavolají.

Na závěr dodejme, že víkendové vysílání se nemění. Rááádio nabídne večer tradiční „Českou diskotéku“. Poměr české a zahraniční hudby se během dne měnit nebude.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .