F1 obměnila program, playlist a připravuje soutěž

frekvence1-logo.jpgAKTUALIZOVÁNO – Rádio Frekvence 1 změnilo před časem víkendový program a obohatilo playlist. Cílem je navýšení posluchačské obce české komerční trojky zejména v odpoledních víkendových hodinách.

Již před časem ve víkendovém vysílání druhá nejposlouchanější stanice v zemi (podle kritéria „podíl na trhu“) provedla úpravy. Ranní show Petra Vágnera byla prodloužena, začíná tradičně v šest, končí až v jedenáct dopoledne. Hned po skončení na ni navazuje repríza rozhovoru s hostem z programu Den začíná v osm. V pravé poledne je pak průvodcem Karel Rychlý, v pět odpoledne jej střídá Pressklub s Lubošem Xaverem Veselým. Jaké byly důvody? „Drobné změny, které Frekvence 1 zapracovává do svého vysílání, jsou reakcí na aktuální čísla poslechovosti. Naší prioritou je posílení víkendového odpoledne, kde bychom rádi udrželi stávající posluchače a nabrali nové,“ uvedla pro RadioTV tisková mluvčí skupina Lagardére Active ČR Radka Pilzová. Víkendovým vysíláním vládnou i nové jingly s ústředním mottem: „Frekvence 1 – vaše víkendové rádio.“

Mnoho posluchačů bylo překvapeno, že rovněž skončila soutěž Frekvence 1 platí vaše účty. Soutěž se do vysílání poprvé dostala v pondělí 27.srpna 2007 (více jsme psali zde). Posluchači zasílali do rádia své účty a pokud byli vybráni moderátorem a následně řekli, že jejich účty platí Frekvence 1 účet, jim byl účet proplacen. V nedávné době přitom duo Pokorný-Ondráček ve své show dávali za bonusovou otázku dvojnásobek. Důvod je nasnadě, do vysílání se dostane soutěž nová. „Vtipnější vyhrává“ startuje už v pondělí 1.června. Úkolem posluchačů je zasílání vtipů, nejlepší z nich pak budou hodnoceny. Koncept má být součástí ranní show Den začíná v osm, vychází současně z oblíbeného televizního pořadu z 80.let.

Rádio také osvěžilo svůj playlist, i nadále staví svou hudební složku na osvědčených interpretech jako jsou Beatles, ABBA či Queen. Nově se do éteru linou tóny interpretů Jason Mraz, Amy McDonald, Marek Ztracený, Tereza Kerndlová a dalších. Přibývají rovněž další písně interpretů, kteří už ke slyšení na vlnách F1 jsou. „Hudební profil Frekvence 1 neustále vyvíjíme a měníme, protože, jak se říká, kdo chvíli stál, stojí opodál,“ říká s úsměvem ředitel Frekvence 1 Miroslav Škoda.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: