Český rozhlas neodvysílá spoty NS a DS

dsmalaNejen Česká televize, ale i Český rozhlas má povinnost vysílat předvolební spoty všech kandidujících uskupení. Stejně jako v ČT i v ČRo se potýkají se spoty nacionalistické Národní strany. ČRo se navíc rozhodlo nevysílat spoty ultrapravicové Dělnické strany.

Český rozhlas vydal k tomuto problému toto prohlášení: „Českému rozhlasu byly Národní stranou dodány tři varianty spotů. U dvou z těchto variant vznikla odůvodněná obava, že by jejich odvysíláním mohlo dojít k porušení jiných zákonů. Vedení Českého rozhlasu se proto rozhodlo tyto dvě varianty spotů Národní strany neodvysílat a vysílat pouze jednu variantu.Stejná obava vznikla i u dvou ze tří variant spotů Dělnické strany, vedení Českého rozhlasu se proto i v případě tohoto kandidujícího subjektu rozhodlo takové varianty spotů neodvysílat.Český rozhlas podá v této souvislosti trestní oznámení na neznámého pachatele.“

Autor článku:

Komentáře (5)

 1. Rumcajs

  Tak to je zase jeden z příkladů české demokracie v praxi. Já být na místě NS a DS tak podám naopak trestní oznámení na ČRo za maření svobody projevu. DS vadí, tak jí jednoduše začneme bojkotovat až jí „demokraticky“ zakážeme docela, NS taky. Holt ČRo v sobě nezapře pohrobka dřívějšího komunistického Československého rozhlasu.

  1. Jose

   Pokud vím, tak propagace fašismu je v ČR zakázána. Takže jak ČT, tak i ČRo se chová velice správně. Ostatně doufám, že, co nejdříve se podaří postavit mimo zákon i celou DS. Co se týče mne, když by to šlo, nechal bych členy DS pochytat, postavit ke zdi a na místě zastřelit. Bohužel to nejde. Jen mne trochu mrzí, že zcela stejný metr nepoužívají vůči jiné straně i když je propagace jejich ideí rovněž zakázána.

  2. Rumcajs

   Já také nejsem sympatizantem ani jedné z těch dvou stran, chraň bůh, ale přesně tohle mne rozčiluje taky, že i na tu jinou stranu nejsou používána stejná měřítka (vím moc dobře o kterou stranu se jedná). A jak by taky mohla být když její překabátění členové a hlavně špičky nalezli do všech vedoucích míst a infiltrovali skoro všechny politické strany. Přitom ideologie této strany je stejně zhoubná jako ideologie fašismu a nacismu. A to se přitom dlouho mluvilo o zakázání a propagace ideologie a symbolů hnutí omezujících svobodu národa, ale skutek utek. Děje se tak jen směrem napravo.

  3. Jose

   Nechci tady vyloženě rozebírat politiku, ale osobně se laicky domnívám, že DS nebyla zakazána právě proto, že po té by mohla být zakázána i ta druhá extrémní strana, na opačné straně politického spektra. Čímž se prokazuje historický fakt, že takové strany se vždy navzájem doplňovaly a ovlivňovaly ať šlo o extrémní levici nebo o extrémní pravici, protože pokud byl a měl být vyloučen ze společnosti extrémismus, najednou bylo jedno, že jedni jsou na levici a druzí na pravici, ale obě jsou shodně extrémní a jdou v podstatě, se svými zájmy, ruku v ruce i když se pak cíle liší, jsou jiné nebo se mohou zdáti opačnými i když v dopadu na společnost, pak zase vyzní skoro stejně. Pravdou je, že té jedné se velice dobře podařilo infiltrovat, jak ODS, tak ČSSD. A jádro KDÚ-ČSL (ať se jmenovala jakkoli) zase spolupracovalo s oběmi. S jedněmi za německé okupace s druhými za sovětské okupace.

  4. Jose

   Když jsme se dostali na tomto serveru k hodnocení předvolebních spotů. Tak tento mne tedy doopravdy pobavil a to tak, že začnu zvažovat, jestli jim nedám hlásek…( Původně jsem měl v úmyslu podpořit ODS, proto jakým způsobem byla nyní vláda sesazena. Ovšem některé poslední události mne od toho odrazují.) Ovšem tento zmíněný spot, tedy opravdu označuji za velice povedený…

   http://zpravy.idnes.cz/prestan-skodit-vaclave-zeleni-si-v-klipu-brousi-sekyru-na-klause-ph0-/domaci.asp?c=A090522_104434_domaci_adb

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .