Český rozhlas 7 ukončí DRM vysílání

cro-7-radio-prahaČeský rozhlas už nebude vysílat svůj sedmý program do zahraničí prostřednictvím digitálního vysílání DRM na středních vlnách. Tento kompromis je důsledkem zachování tohoto vysílání na krátkých vlnách, které mělo být původně zrušeno.

Ministerstvo zahraničí nakonec zkrátilo rozpočet pro zahraniční vysílání Českého rozhlasu 7 Rádia Praha celkem o 15 procent, přičemž původně plánovalo zkrácení o 20 procent. Částečné zachování vyšší dotace však umožnilo tomuto programu pokračovat v krátkovlnném vysílání z jediného vysílače v Litomyšli. Nakonec ale musí ukončit digitální vysílání prostřednictvím DRM, které se šíří z Velké Británie a pokrývá významnou část Evropy.

K TÉMATU: Český rozhlas zachová krátké vlny

K mírné redukci pokrytí by mělo dojít i na krátkých vlnách. „Pokrytí našich cílových oblastí se o něco sníží, ale nebude to nic dramatického. Většina našich posluchačů, kteří stále poslouchají na krátkých vlnách, by neměla nic pocítit. Nyní pracujeme na novém vysílacích schématu, který začne platit 1. února. V souvislosti s redukcí krátkých vln vzroste význam ostatních vysílacích platforem – např. vysílání na partnerských stanicích a internetu (vedle živého vysílání především podcasting), které budeme muset víc propagovat,“ vysvětlil ředitel ČRo 7 Rádia Praha Miroslav Krupička.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .