Za tablo z bankovek jí hrozí 8 let vězení

dvousetkorunamalaKaždé jaro se v ulicích měst objevují maturitní tabla. Studenti se snaží své oznámení o ukončení středoškolského studia vypodobnit vždy co nejoriginálněji. Jitka Porubová (20) ze Slavkova, studentka Střední průmyslové a umělecké školy v Opavě však nejspíš přecenila inteligenci prostých občanů. Informuje o tom Deník.

Porubová oskenovala dvousetkoruny, tvář Jana Ámose Komenského nahradila obličeji svých spolužáků a rok výroby nahradila lety studia. Takto upravené bankovky poházela kolem školy.

Problém nastal, když bankovky/tablo sebrali kolemjdoucí, kteří těmito „falešnými“ penězi zaplatili v obchodech v Komárově a v Melči. Jako naprosto neuvěřitelné se jeví tvrzení, že upravené bankovky, které byly navíc vytištěné na běžném kancelářském papíře, prý nikdo neodhalil.

Policie byla nucená šetřit, zda se nestal trestný čin a spojila se s odborníky na bankovnictví. Ti jí poskytli požadované expertizy. „Koncem letošního srpna policejní komisař případ uzavřel a spisový materiál postoupil Státnímu zastupitelství v Opavě. To ho shledalo procesně v pořádku a vyhotovilo žalobu,“ řekl Deníku René Černohorský, tiskový mluvčí opavských policistů.

Vypadá to, že celý případ zamíří před soud. Jitce Porubové hrozí trest v rozmezí dvou až osmi let.

Autor článku:

Komentáře (2)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky:, ,