Reklamní kampaň promuje „aktivní videohry

change4lifeVládní kampaň proti obezitě se zaměří především na děti hrající videohry, ty by měly být aktivní.

Zelenou dostanou tzv. „aktivní videohry“, například platforma Wii od společnosti Nintendo, tyto hry totiž podporují fyzickou aktivitu, jíž se dětem dostává jen zřídka. Vláda zároveň „žehlí“ nespokojenost herního průmyslu, v předchozí kampani se odkazovalo, že časté hraní her může vést až ke smrti. Nová strategie bude stát 75 milionů liber. Je součástí dlouhodobější kampaně „60 minut aktivit denně – změň se pro život“. Animovaní „formeláci“ provádí úskalími současného životního stylu. Přesto i nová reklama může opět pohněvat proti sobě herní průmysl, tomu se nelíbí, že jedna z postaviček sedí a hraje „neaktivní“ videohry, to je následně odsouzeno.  Současně hlas holčičky, která postavičku namluvila, říká,  proč nedostatek pohybu může vést až k cukrovce. Kampaň pochází z dílny Aardman Animations, společnost produkovala například film Wallace & Gromit.

change4life01

Bylo, nebylo… život byl fakt jednoduchý. Mohlo to být těžké. Jídlo bylo pěkně rychlé, ale mohla to být sranda, když jsem lovili mamuta, bizona… nebo cokoli jiného. Ale potom se postupně život změnil. V mnoha ohledech se zjednodušil. Nikdo se za jídlem nemusí honit, vlastně nemusí pro to dělat nic. Než jsme se jednoho dne probudili a zjistili jsem, že devět z deseti našich dětí mohlo vyrůst s nebezpečným množstvím tuku v jejich tělech, což znamená, že by se jim mohly stát strašné věci – jako srdeční choroby, cukrovka nebo rakovina. A mnohé by si mohly zkrátit své životy. Tak mysleme… to není více ze života, to je méně ze života. A to je strašné, protože milujeme ty malé protivy. Možná bychom spolu s našimi dětmi měli lépe vycházet a jíst lépe. Více pohybu – žijte déle. A změňte se – pro život. A budeme žít šťastně, i když ne navždy, ale mnohem lépe než předtím.“ Tato slova se objevují v jednom z klipů, najdete ho zde.

change4life02

Aktivní videohry, kde děti musí skákat nebo tancovat, je skvělý způsob, jak přimět děti k pohybu,“ říká ministr veřejného zdraví Dan Primarolo. „Takovéto aktivity mohou přispět k celkovým 60 minutám denně, které děti potřebují.“ Průzkumy uvádí, že až 72% dětí nemá dostatek pohybu. Kontroverzní tisková kampaň (z března 2009) pobouřila herní průmysl, byla ovšem vyvinuta ve spolupráci s Výzkumným centrem rakoviny. Ukazovala malého kluka sedícím právě před videohrou, titulek hlásal: „Riskuj brzkou smrt, prostě nedělej nic!“ Celá záležitost byla zakončena oficiální stížností směřované k Úřadu pro reklamu, ten zároveň dostal dalších 25 stížností od veřejnosti. Na této stránce najdete zmiňovanou reklamu, holčička v ní mimo jiné říká: „Tuk způsobuje rakovinu či srdeční nemoci. Měli bychom s tím něco dělat. Můžeme činit různé věci, celkem bychom měli naplnit svými aktivitami aspoň 60 minut denně.“

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .