Obce nechtějí reklamy na rychlé půjčky

penizeSvaz měst a obcí chce řešit předluženost českých rodin. Na pondělním jednání s vládou proto jeho zástupci navrhli několik opatření. Jedním z nich má být regulace reklamy v médiích pro oblast půjček a úvěrů.

Díky tomuto omezení by podle starostů mělo ubýt sociálně vyloučených obyvatel. Nebankovní instituce, které poskytují půjčky na vysoký úrok, se orientují na domácnosti, které se snadno dostanou do kolotoče neustálých půjček a splátek.

Starosta Litvínova Daniel Volák však s požadavky Svazu tak úplně nesouhlasí a v reklamě na úvěrové firmy problém nevidí. „Reklama je jen vedlejší efekt, příčina je jinde,“ říká.

Města dále požadují, aby se vláda zasadila o zavedení dluhového poradenství a umožnila poskytování dostupného sociálního úvěru, který by byl nízce úročený. Ani s tím však Volák nesouhlasí. „Tady říkám ne. Dneska už se dávají dávky na kde co, nezaváděl bych další. Jen by narůstala agenda,“ míní Volák, který jako starosta Litvínova řeší i problémové sídliště Janov. Naopak finanční a dluhové poradenství podporuje s tím, že v Litvínově už taková služba funguje.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .