Neetický billboard z Brna zmizel

prasateckoperexFOTO UVNITŘ – Provokativní billboard autobazaru Auto Pokorný, o němž rozhodla Rada pro reklamu, že je neetický, zmizel ze svého místa. Firma jej odstranila ještě dřív, než Rada rozhodla. Informuje o tom web Týden.cz.

Pohledná, postarší žena v černém krajkovém prádle a se sloganem „… nebojte se ojetých vozů od nás.“ pobouřila sdružení Nesehnutí, které na tento billboard Radu pro reklamu upozornilo. „Neexistuje přímá souvislost mezi nabízeným produktem a použitím lidského těla v této komerční komunikaci. Tato reklama porušuje Etický kodex reklamy,“ píše se v rozhodnutí Rady pro reklamu. Radní dále ocenili, že autobazar reklamu odstranil ještě před jejím rozhodnutím. „Členové Arbitrážní komise ocenili to, že zadavatel inicioval obměnu této kampaně ještě před dokončením rozhodovacího procesu.“

Sdružení Nesehnutí se neetické reklamě věnuje ve své soutěži sexistických reklam Sexistické prasátečko, kterou spustilo v polovině května. Lidé mohou na webových stránkách sdružení vybírat až do konce října.

prasatecko1

prasatecko2

prasatecko3

foto: Nesehnutí

Autor článku:

Komentáře (1)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .