Nahý černošský zadek způsobil skandál

cernyzadekperexFOTO UVNITŘ – Německá Strana zelených má na krku skandál, které navíc má atributy rasistické urážky. U nás o tom informuje portál tn.cz.

O rozruch se postaral předvolební plakát ve měste Kaarst, na němž objímají dívčí bílé ruce nahý černošský zadek. Tento plakát pro komunální volby doplňuje nápis „Jediný důvod, proč volit černé.“ V záměru však rozhodně nejde o rasismus. „Černí“ jsou v Německu křesťanští demokraté (CDU). Tato strana má v Kaarstu dlouhá léta výraznou převahu ve městské radě a to chtějí Zelení změnit.

V samotném dvaačtyřicetitisícovém městě nezpůsobil plakát žádný rozruch. Pozdvižení se objevilo až na celostátní úrovni. Zelení jsou nyní obviňováni z rasistické a sexistické kampaně. „Vidíme motiv jako provokativní. Rozhodně nemá zraňovat ničí pocity, měl by naopak lidi nasměrovat k zelené politice,“ uvedla stranická buňka v oficiálním prohlášení. „V kontextu Kaarstu je zcela jasné, co znamená ´volit černé´,“ dodal šéf městské stranické organizace Christian Gaumitz.

Zelení se nakonec od plakátu distancovali a změnili jeho podobu.

cernyzadek

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .