Mrtvý motorkář na billboardech

nemysliszaplatismaleKampaň Ministerstva dopravy Nemyslíš – zaplatíš se v následující fázi zaměří na motorkáře. Zejména jim jsou určeny billboardy, které varují před rychlou jízdou.

V květnu a červnu se budou řidiči setkávat s dvěma typy billboardů. Podle slov ministra dopravy Gustava Slamečka je kampaň načasovaná na začátek motorkářské sezóny.

Na prvním billboardu bude zobrazena skupina motocyklů před krematoriem doprovozená sloganem „Na tento sraz se tvoji kamarádi těšit nebudou“. Na druhém billboardu je fotografie zkrvaveného motorkáře ležícího uprostřed cesty se sloganem „Nebezpečné předjíždění způsobuje brutální smrt“.

nemysliszaplatisbillboard1

Kampaně se zúčastní také motocyklový závodní Lukáš Pešek, jenž se objeví na některých motorkářských srazech nebo na závodech v Brně. S sebou bude mít tzv. pytel na motorkáře, na němž je napsáno „Nebezpečná rychlost způsobuje brutální smrt“, a visí z něho ruka a noha.

Ministerstvo spustilo kampaň Nemyslíš – zaplatíš loni na podzim, trvat má do roku 2010. Stát vyjde na 150 milionů korun, z toho akce zaměřená na motorkáře má stát sedm až osm milionů korun.

nemysliszaplatisbillboard2

Autor článku:

Komentáře (1)

  1. Rumcajs

    Podle mě jsou to zbytečně vyhozené peníze, které by se daly investovat na daleko užitečnější účely protože podle mě ty cvoky na těch mašinách nikdo nepředělá. Já osobně je označuju zkratkou DDO (Dobrovolní Dárci Orgánů) protože to jak oni jezdí nad tím kolikrát zůstává rozum stát. Tohle je nepřevychová.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .