K českým silnicím míří digiboardy

digiboardmalyU český silnic se již brzy objeví digitální billboardy, což ve své podstatě budou obří digitální obrazovky. Informuje o tom ČTK.

Tyto obrazovky budou moci přehrávat videospoty ve vysokém rozlišení. První digiboard představil včera v pražských Holešovicích Jan Buřič, ředitel společnosti Media Channel. Během následujících let by měla být tato zařízení k dispozici i v jiných městech. „Do konce roku 2010 chceme mít síť o deseti kusech ve velkých městech, jako jsou Brno, Ostrava či Plzeň. V těchto městech je totiž silná cílová skupina, která je potřeba kvůli dražším nákladům na reklamu, než je tomu u klasických bigboardů a billboardů,“ řekl Buřič.

Cena za vysílání spotu na digiboardu se má podle Buřiče pohybovat mezi 150 tisíc až 700 tisíc korun, samotná reklamní plocha stojí okolo šesti milionů korun.

Podle prezidenta Asociace českých reklamních agentur a marketingové komunikace Pavla Brabce není tento typ venkovní reklamy z technologického hlediska žádnou novinkou. „Už nyní je například po Praze k vidění spousta takových panelů, ale zpravidla se jedná o reklamní plochy umístěné na domech či v obchodních centrech,“ řekl Brabec. Dodal, že tento velký formát není kvůli své nákladnosti příliš rozšířený. „Právě kvůli ceně je třeba zvolit pro digiboard velmi vhodné místo,“ podotkl.

Jedinou novinkou na dnes představené reklamní ploše je podle Brabce kombinace velkého formátu, digitální technologie a umístění u silnice. „Tento typ reklamy umí zaujmout, a je tedy velmi efektivní. Otázkou však je, zdali neodláká pozornost od řízení, i když k postavení takové reklamy musí dát povolení policie, která její bezpečnost vyhodnocuje,“ dodal Brabec.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: