Hitler jako výstraha před AIDS pobuřuje

hitlermalyFOTO A VIDEO UVNITŘ – Německá organizace Regenbogen E. V., jež bojuje proti šíření nemoci AIDS připravila kampaň, která budí u našich západních sousedů velké emoce. Pro některé je zkrátka souložící Adolf Hitler příliš silná káva.

Tvář nacistického vůdce je spojena se sloganem „AIDS je masový vrah“. Od této kampaně se některé mezinárodní organizace distancují. „Myslím si, že tato reklama je pro lidi, kteří žijí s HIV, neuvěřitelně stigmatizující. Oni přitom už dnes trpí diskriminací kvůli nevědomosti, která virus obklopuje,“ řekla mluvčí britské organizace Národní AIDS Trust. Ta také nesouhlasí s tím, že v kampani chybí preventivní poselství.

Režisér reklamního klipu Hans Weishäupl se obhajuje tím, že zadavatel požadoval úderný nápad. „Hodně lidí si neuvědomuje, že AIDS i dnes zabíjí každodenně mnoho lidí. Chtěli kampaň, která řekne mladým lidem, že to je hrozba. A Hitler je nejošklivější obličej, který v Německu můžete použít, abyste předvedli zlo,“ řekl Weishäupl pro Daily Telegraph.

Kampaň probíhá také v tištěné verzi, v níž se také objevují Saddám Husajn a Stalin. Dále ji je možno slyšet také v rozhlase – tam k posluchačům promlouvá Joseph Goebbels.

as

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .