Americká rodinka nevědomky na reklamě

smithovimaliRodina ze Spojených států zažila šok, když zjistila, že jejich fotografie byla neautorizovaně použita na reklamním plakátu ve výloze jednoho pražského obchodu. Jeho majitel Mario Bertuccio po upozornění slíbil, že obrázek odstraní.

Rodina Smithova svou fotografii použila pro vánoční pohlednici na svém internetovém blogu. Jejich přítel, který byl v Praze, je upozornil, že jejich veselé obličeje jsou reklamou pro jeden místní obchod. „Najednou (manželka) dostala zprávu od starého kamaráda z univerzity, kterého neviděla dvanáct, třináct let a ten psal, že žije v Praze. Jel s manželkou autem, podíval se z okna a z ničeho nic vidí Danielle a mě a naše děti,“ uvedl otec rodiny Jeff Smith.

Podle právníků se rodina může domáhat stažení své fotografie a také odškodnění za zneužití tohoto snímku pro komerční účely. Smithovu rodinu událost šokovala, ale berou ji s nadsázkou a soudit s českou zásilkovou firmou se nehodlají. „My jsme hodně pohodová rodina. My jsme velmi šťastní, polichocení, že použili naši fotku pro reklamu na svých obchodech, to je velmi milé,“ řekl Smith.

Majitel obchodu Mario Bertuccio se domníval, že jde o snímek vytvořený počítačem, jenž je volně dostupný na internetu. Když se dozvěděl, že jde o skutečnou rodinu, podnikl kroky, aby reklamu odstranil. „Rádi pošleme rodině e-mail s omluvou,“ prohlásil Bertuccio a dodal, že kdyby rodina žila blíž, pozval by ji na víno.

smithoviplakat

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .