Petr Dvořák: Výsledky posledního RadioProjektu jsou mimořádně zajímavé

Čerstvé výsledky poslechovosti již vychladly, minulý týden jsme zveřejnili komentáře stanic, které měly zájem se k nim vyjádřit, a dnes vám nabízíme shrnutí broadcastera, který je v posledních letech mezi čtenáři nejoblíbenější díky svým otevřeným názorům. Většinový vlastník rádií Blaník, City a Olympic Petr Dvořák pro RadioTV hodnotí výsledky poslechovosti celoplošných a pražských stanic.

Mezi celoploškami slaví  buldočí vytrvalost a mravenčí práce Jiřího Hrabáka triumf. Poněkud méně usedlé produkty z dílny Lagardere zůstávají na svém, ale v součtu jejich tři a půl milionu posluchačů týdně – to je úžasný potenciál. A Radiožurnál sklízí výsledky práce minulých let. A že jsou to výsledky skličující, překvapí v branži opravdu málokoho.


Blaník jsem více než rok neposlouchal. Teď jsem ho naladil a mohu jen  zopakovat, že Radioprojekt ukazuje to, co je slyšet… Musíme na produktu zapracovat. Zato Radio City a jeho postavení v Praze nás moc těší. Výsledky odpovídají nasazní a invenci týmu, který se téměř dva roky práci na produktu věnuje. Malý vzestup Olies/Olympicu není statisticky významný, je ale povzbuzením pro ty,kteří se na revitalizaci rádia od ledna podílejí.
 
Pražský trh se podobá ragbyové mlýnici, je stejně nepřehledný a docela brutální. Zatím v případě Country rádia hodně pomohlo ukáznění a vyčištění playlistu, v případě Fajnu a Kissu jsme svědky skutečně katastrofálních výsledků koncentrovaného úsilí mnoha lidí.
 
Po více než dvou letech se Fajn zařadil , určitě dočasně, ale přesto, do pelotonu tzv. alternativních stanic. Podílem na trhu je dokonce pod Expresem, Oldies/Olympicem a Rock Zone. Jedna z tajenek této stanice je ale asi zřejmá – krátkodobý, zhruba devitiměsíční loňský vzestup poslechovosti Fajnu zřejmě souvisel se zcela mimořádnými a neúměrnými investicemi do propagace. V posledních měsících se program Fajnu vyčistil a zpřehlednil, fajnšmekrům pak doporučuji zaposlouchat se do odpolední show. Zatím bez komentáře.. program nechci hodnotit, není v mém rytmu.


Kiss poslouchám s osobním zaujetím a zájmem, rád bych také věděl, po čem ženy touží. Zatím jsem se to bohužel nedozvěděl. Mezitím také došlo k úpravám programu, takže to tajemství budu společně s ostatními pátrat dál a dám vědět!
 
Myslím, že za komentář stojí „vzpoura“ malých. Expres, Rock Zone i Oldies/Olympic se jen tak nedají a přestože jsou dělané téměř na koleně, jsou určitě oživením a vzpruhou pražského trhu. Společně s Rádiem 1 představují protiváhu ultrakomerčním rádiiím a je moc dobře, že jsou tady.


Petr Dvořák, City Multimedia

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .