Zapomenuté příšery z dávných časů… aneb Pravěk útočí

pravek_utociBohužel velmi pozdě jsem zjistil, jaký zajímavý kousek se skrývá v knihovně České televizi. Britský „vzdělávací“ sci-fi seriál Pravěk útočí se vyřítil a zaregistroval jsem jej až při jeho třetí části.

Tvorba britské veřejnoprávní BBC jen stěží zklame, marně se snažím vybavit si, co se mi z její produkce nelíbilo. Ale napadají mne jen veleúspěšné dokumenty, které již drahnou řadu let sleduji. Nevynechal jsem jediné Putování s čímkoli (rozumějte s dinosaury, pravěkými příšerami, lidmi,…) či páteční dokumenty na Dvojce. Ale teď přišlo něco, co jsem ještě neviděl.

Zdařilý sci-fi seriál z evropské produkce bych jen s velkým úsilím hledal (Star Trek, ač vynikající a mnou postrádaný, bohužel jest americké provenience). BBC se tak se seriálem Pravěk útočí zdařilo natočit další snímek z doby dávno minulé. Kvalitou vyvyšující se nad ostatní. Pokud nevíte, o co se jedná, dovolte mi, abych uvedl podrobnosti.

peterakresbaHlavní zápletku tvoří jakési časové anomálie. Trhlina v čase (tvůrci označené jako čtvrtá dimenze) způsobuje, že do naší současnosti začnou prchat dávno vyhynulá zvířata. V každém z dílů spojuje trhlina jinou minulost (éra dinosaurů, hmyzu, vodních obrů,…), plavčík se tak po zavírací době stane zákuskem pro pravěkou vodní „příšeru“ při skoku ze skákací rampy. Aby toho nebylo málo, do všeho musí být zapojena láska a jiskření mezi jednotlivými postavami…

České televizi se celkem šťastně zdařilo dabérské obsazení. Zpěvačka (a nyní i herečka, dabérka) Lucie Vondráčková se poslední dobou věnuje snad jen a jen dabingu (například postava Meg v seriálu Griffinovi jí sedla jako ulitá), tak ani touto rolí svou pověst nepošlapala. Příjemnou volbou je i David Novotný, který momentálně hraje v seriálu TV Prima s názvem Přešlapy.

Jen je na škodu, že jsem zapomenul na první díly. Naštěstí „v minulém díle jste viděli“ jsem objevil i dosud nejasné zápletky. Díky za seriál Pravěk útočí… a ještě nasadit seriál Merlin od BBC a budu „šťastný jako blecha“.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .