Žánrový úklid prospěje jasné profilaci jednotlivých stanic České televize

logo-ct Do nového roku vstupuje Česká televize s předsevzetím zpřehlednit své programové schéma tím, že téměř všechny zpravodajské formáty z jedničky a dvojky přesune na zpravodajskou čtyřiadvacítku, sport bude mít s určitými výjimkami vstup na dvojku také zakázaný a zůstane jen na specialozované čtyřce. ČT1 a ČT2 se mají dále zřetelně profilovat. První kanál jako plnoformátový pro celou rodinu, druhý jako výběrový pro náročnější diváky. Svou logiku toto směřování dozajista má. Všechny čtyři veřejnoprávní stanice jsou v tuto chvíli v pozemních vysílačích dostupné pro 93 procent obyvatel. Zbývajících sedm si při velkém zájmu a ochotě několikatisícové investice může pořídit satelitní příjem a svůj oblíbený pořad si tak najít na kanálu, kam žánrově patří.

Od Nového roku exkluzivní přítomnost ranního zpravodajského Studia 6 či večerního analytického pořadu Události, komentáře na ČT24 přispěje jednak k vyšší sledovanosti této digitální stanice a jednak podpoří divácký návyk hledat zprávy a příbuzné formáty na specializovaném kanálu. Podobně by tomu mělo být u ČT4, kam se definitivně přesunou i všechny fotbalové a hokejové přenosy, které měly ještě v posledních týdnech odcházejícího roku možnost oslovovat diváky na dvojce.

Té určitě prospěje uvolnění ve večerním programovém schématu, kde se přelomem stal pevný začátek Událostí, komentářů ve 22.30 či dlouhé sportovní přenosy, které například neumožňovaly uvádět snímky z Filmového klubu v přijatelnějších časech. To se od ledna změní a například ve čtvrtečním schématu je pro něj připraveno místo se začátkem před dvaadvacátou hodinou. Ve vysílání všech čtyř kanálů se objeví další nové formáty, je jen na divácích, které je zaujmou a které zapadnou. Velkou alchymií je totiž i jejich přesné nasazení do jednotlivých programových oken.

ČT24 přijde od 1.ledna s novou grafikou

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .