Z1 v novém hávu!?

z1grafikanewmala

Asi nemá smysl podrobněji rozpitvávat, že zpravodajská stanice Z1 brzy oslaví první narozeniny a k té příležitosti upravila grafiku a programové schéma. Spíše bych se rád zaměřil na obsah hlavní zpravodajské relace a pořad Bod obratu.

Když začala loni Z1 vysílat, těšil jsem se. Především mě zajímaly hlavní večerní zprávy, prý měly být jiné než ostatní. A opravdu byly. Tedy přesněji řečeno druhá část po půl osmé. Málokdo měl nervy vydržet dvoje stejné zprávy, vždy jsem raději naladil druhé, komentované. Postupem času ale u mě upadaly v zapomnění. Nechci snižovat kvalitu zpravodajství této stanice, ba naopak. Jedná se o příjemnou alternativu k veřejnoprávním Událostem a těší mě oproštění se od informací o vraždách a dopravních nehodách. Avšak absence televizního signálu Z1 bere za své (uvažuji, že poprosím Ježíška o satelitní digitální platformu… i když ne jen kvůli Z1).

Další napínání si Z1 připravila na toto pondělí. Nová grafika a úprava programu si zaručeně pokaždé získá moji pozornost. Čas 18:45… rozbíhají se první Večerní zprávy. Dvojice Leipová – Kroc je zárukou kvalitně odvedené práce. Nezklamala, výstižný souhrn hlavních událostí dne v deseti minutách, proč ne? Pětiminutové self-promo bylo zbytečné, reklama se objevila jen jedna. Doporučuji více zpráv a méně upoutávek, vím, že vysíláte zprávy ;-). Ekonomika dne – přesně v sedm odstartoval další blok. Umístit ekonomické zpravodajství na tuto hodinu považuji osobně za krok kupředu, neříkám, že informace podobné směru jsou pro mě životně důležité, ale oceňuji je. Hned v úvodu mě uvítalo nemilé opakování obsahu následujícího bloku, přesně ten samý souhrn byl vysílán před 15 minutami, předpokládám, že většina diváků Z1 (jak sama TV uvádí – bohatší lidé středního věku) pravděpodobně sklerózou netrpí, tak není třeba opakovat. Vše jsem ve zdraví přežil a natěšen pokračoval ve sledování. Bohužel jsem relaci shledal jako „nepovedenou předpověď počasí„, pan Zika prosím promine. Pětiminutový mini-blok přinesl všeho všudy jen pár informací (kurzy měn a ceny komodit) a zcela zbytečné, existuje informační lišta. Bohužel Ekonomika dne pro mě představuje zklamání. Jen stěží jsem se přemáhal k dalšímu sledování. Komentované zpravodajství ale pověst zachránilo. Sláva, nazdar výletu! Je rozhodnuto, napříště zapínám Z1 v 19.15!

Na závěr středečního dne, než jsem se odebral do říše snů, mi přišlo na mysl zavítat do pořadu „Bod obratu„, teda jen jako divák u počítačové obrazovky. Docela mě zaujal hned úvod… „Už za chvíli uvidíte…“ a moderátor popsal přesně po minutách, o čem se bude kdo bavit:

21:10 Proč odbory protestují?
21:15 Budou výpovědi bez udání důvodu?
21:35 Co umí odbory v USA?
21:45 Jak se dělá stávky?

Zajímavé, takovouto diskuzi jsem opravdu neviděl. Škoda, že nenastala situace: „Pánové, musíme skončit s tématem, je právě 21:15 a přesouváme se k dalšímu tématu.“ Celá debata nijak nevybočovala ze zaběhnutých kolejích obdobných formátů, škoda. Při sledování jsem marně hledal rozdíl s dalším pořadem Leaders Club. Kdo najde deset rozdílů, vyhrává (našel jsem zatím dva – moderátor, grafika). A vlastně ještě jeden – název pořadu.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: