VIP Poker Show odstartovala potichu a potají

vippoker_showTelevize Nova rozjela nový pořad VIP Poker Show. Ale patrně málokdo snad tento počin vůbec zaznamenal. Promo takřka nulové a vysílací čas kdesi hluboko za půlnocí. Nabízí se otázka, proč vlastně tento pořad vysílat?

Odpověď je zcela jednoduchá. Snad žádná komerční televize by se nepustila do projektu, jenž by jí nepřinesl chtěné zisky (a zcela logicky by to odporovalo primárnímu cíli). Například večerní audiotextové hry (či věštecké pořady) nepřilákají davy diváků, ať už kvůli zaměření, nebo pozdnímu nasazení. Přesto získají slušné peníze, které diváci provolají.

peterakresbaVIP Poker Show má za sebou silného sponzora (jednu nejmenovanou internetovou pokerovou hernu). A to je hlavní zdroj peněz. Reklama kolem 0:45 příliš drahá nebude, takže nová relace by na sebe vydělat nemohla snadno. Silný sponzor jí však zajistí život… a navíc pomůže naverbovat celebrity.

První díl odvysílala TV Nova v úterý 10.11., celkem uzříme 8 dílů (poslední 12.1.2010). Pokud jste první díl nestihli, nebo o něm nevěděli, najdete ho na webu. Ačkoli se jedná o zajímavý počin, je na škodu, že jej neuvidíme před desátou (holt není vhodný pro děti). Kupodivu povedeným průvodcem je Petr Martinák (ano, ten imitátor vzešlý ze soutěže na moderátora Snídaně s Novou).

Když jsem zaslechl, jaké celebrity obohatí program, byl jsem na vážkách a místy zděšen. Hana Mašlíková? Co je na ní výjimečného? (Její umělé poprsí? No a?!) Podobné obavy mám i u Dana Nekonečného. Velkým zklamáním byla Michaela Dolinová. V celku milá a profesionální dáma svou roli totálně nezvládla. Pochopím její radost nad vítězstvím, ale v pokeru takto jásat… Jediným elegánem se v prvním díle stal Jan Berger. Sice emoce také popustil, ale alespoň s noblesou.

Nicméně máte-li volnou chvíli, obětujte 50 minut a zhlédněte v archivu. Podíváte se do zákulisí a můžete se naučit novou karetní hru (v případě, že ji neovládáte). VIP Poker Show lze označit za zajímavý počin, který však bez povšimnutí zapadne do zapomnění. A to je škoda. Na druhou stranu podobné formáty najdeme i za hranicemi.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .