TV Barrandov si do roka troufá na šest procent trhu

barrandov-logo Nejmladší tuzemská plnoformátová stanice TV Barrandov vstoupila na české obrazovky před jedenácti měsíci. Během nich dokázala obsadit zhruba tři procenta zdejšího trhu a tím tak naplnit cíl managementu pro letošní rok. V tom následujícím by digitální stanice chtěla svůj podíl zdvojnásobit. Alespoň o tom v rozhovoru pro časopis Strategie hovořila generální ředitelka stanice Janka Vozárová. Jaký recept s jakými ingrediencemi obsahuje zázračná barrandovská kuchařka? Uvidíme v následujících týdnech. Jedno je jisté – ve stále silnější konkurenci na zdejším televizním kolbišti je získání dalších stabilních procent podílu na trhu velmi obtížný úkol, který pomůže naplnit buď masivní investice do programu či kombinace mnoha geniálních nápadů, které osloví rozmazleného diváka.

Čím vstupuje TV Barrandov do druhého roku své existence? V programových plánech na první pohled zaujme absence profilového pořadu 60 minut, který se každý všední den na obrazovce objevoval v premieře a dvou reprízách a vytvořil tak několik základních os, okolo kterých byl poskládán další program. V bývalém čase premiery (17.45) se již od 14.prosince zabydlí dvojice Jake a Tlusťoch. Oblíbený krimi seriál se po uvedení na České televizi a TV Nova objevuje dvacet let po svém vzniku na dalším tuzemském kanálu. Osiřelá programová okna po reprízách Šedesátky (6.00 a 10.55) obsadí slovenská soudní show Soudní síň a seriál All Saints.

Do hlavního vysílacího času se od 11.ledna (mimochodem jde o den prvního výročí zahájení vysílání stanice) vrací Ivan Mládek s pokračováním svého sitcomu tentokrát pod názvem Cyranův poloostrov. V pondělním prime time ho bude doplňovat nový slovenský seriál Keby bolo keby, kde se objevují i české hvězdy Aňa Geislerová a Tomáš Hanák. Dvanáctidílná série z produkce TV Joj zaznamenala při svém uvedení v podzimní sezóně na Slovensku mimořádný ohlas. Úterní večery vyhradili barrandovští retru. Své diváky budou hledat v sérii kdysi úspěšných komedií Bud Spencer a Terence Hill. Další všednodenní večery obsadí dokumentární seriál Šokující příběhy, mysteriózní Ostrov smrti a kriminální Detektiv Varg Veum.

Neměnné zůstává schéma pro pátek. Dva české filmy rozdělí před desátou Politická střelnice Zuzany Bubílkové. Několik novinek najdeme ve víkendovém vysílání. Úspěšným by se mohl stát pořad Prominenti zařazený na nedělní podvečer. Češi mají o pikantnosti ze světa celebrit neustálý zájem, což dokazuje úspěch Top star magazínu na TV Prima. Objeví se i seriál Melrose Place, který s úspěchem servírovala Nova svým divákům v polovině devadesátých let. Na nedělní večer se vrací dokumentární cyklus České milování, po němž přijde na řadu major Zeman.

TV Barrandov připomene i svoje první narozeniny. Na sobotu 9.ledna je připraven Barrandovský koktejl – zábavný pořad se Zuzanou Bubílkovou a Milošem Knorem, o den později speciál Českého milování o lásce politiků a pak Film na přání, kde si diváci budou moci sami vybrat jeden ze snímků se Sharon Stone.

Šestiprocentní ambice digitálního Barrandova pro nadcházející rok jsou velmi smělé. Dalo by se říci, že by to byl malý zázrak, kdybychom o takovém podílu za dvanáct měsíců hovořili jako o realitě. Na druhou stranu, při samotném startu stanice mnozí také tříprocentnímu podílu po roce vysílání nevěřili. Uvidíme kolik diváků navíc přinese připravovaný programový koktejl retro vzpomínek tuzemských i importovaných střihnutý současnými evropskými telenovelami a kriminálkami okořeněný pořady vlastní tvorby.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .