Sobotní sprinty Aleše Hámy

hama3 Odmoderovat čtyři pořady během šesti hodin na jedné televizní stanici , z toho tři v přímém přenosu, to se v tuzemských poměrech zase tak často nevidí. V sobotu se hvězdou první kanálu České televize stal Aleš Háma. Důvodem nebývalé koncentrace mladého spíkra v access time a pak i v hlavním vysílacím čase je hlavně souhra náhod.

Půlhodinka před šestou patří v podzimním schématu ČT1 stabilně již od září kvízovému formátu Taxík, který je dlouho před samotným vysíláním předtočený. Hlavním sobotním pořadem veřejnoprávní stanice je pak od posledního říjnového víkendu nablýskaná show Duety… když hvězdy zpívají, kterou Háma spolumoderuje s Terezou Kostkovou. Projekt pokrývá osm po sobě jdoucích sobotních večerů a byl připravován již od jara. Na přímý přenos soutěžního zápolení dvojic profesionálních zpěváků a celebrit navazuje pravidelně vyřazovací čtvrthodinka Rozhodnutí. No a tuto sobotu se ke kombinaci těchto Hámou moderovaných relací přidružilo ještě vyhlašování ankety Atlet roku 2009, kterou má moderátor v páru s Monikou Absolonovou pod palcem čtvrtým rokem a za tu dobu se již stihli stát stabilním inventářem těchto slavnostních večerů.

Hámovi jeho enormní sobotní vytížení svědčilo. Jak písničkovou soutěž, tak sportovní anketu dokázal provzdušnit nadlehčeným průvodcovstvím. Povedlo se mu několik pohotových vtípků a fungovalo i jeho partnerství s moderátorskými kolegyněmi. Kdo si vybaví upocené nervózní konferování herců Miroslava Etzlera a Miroslava Šimůnka při volbě Miss ČR ve stejném čase na stejné stanici před čtrnácti dny, tak se mu musí na jazyk drát přísloví o nebi a dudách.

Do sobotního večera přinesl Háma i prvky reality show, když diváci sledovali odlifrování moderátora z jeviště Duetů jeho kolegyní Terezou Kostkovou se slovy, že ho jako štafetový kolík předává Monice Absolonové do následného přímého přenosu. Během reklamní pauzy se přesunul z barrandovského studia, kde se točí písničkové zápolení, do hotelu Ambassador na Václavském náměstí za atletickou smetánkou. Úvod přenosu sportovní ankety obstarala Absolonová sama, poté publikum pozdravil v rychlosti Aleš, aby se šel ještě převléci do jiného obleku. No, díky sobotnímu sprintování jednotlivými položkami v programovém menu ČT1 si Háma nezadá s některými z oceňovaných atletů.

Postupně se z něj stala jedna z hlavních tváří zábavy pocházející z Kavčích hor. Po rozjuchaných estrádách Eňo ňůno z doby Puchalského veřejnoprávního experimentování (tehdy ještě v nerozlučném páru s kolegou Jakubem Wehrenbergem) přes nevýrazná intermezza typu Čtyři v obraze (nepovedená soutěž z roku 2005 navazující na zlatou éru Videostopu) se dostal k projektům, které jeho stylu konferování sluší. Uvidíme, zda má dramaturgie České televize v záloze pro následující sezóny další projekty, které by šikovného herce a moderátora mohly posunout zase o kousek dál.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .