Proč zábava prchla z českých luhů a hájů? Spasí nás TV Barrandov?

bubu_barrandovZábava, zábava, zábava a pro změnu zábava ve všech podobách se po dlouhá léta objevovala denně na českých obrazovkách – od tradičních estrád, zábavných talk-show, týdeníků či soutěží. A dnes? Skoro nic!

Televize Nova zcela opustila své kdysi pověstné estrády – Novoty, Dobroty, Silvestry. To vše přinášelo stanici miliony diváků. Dnes nic, zcela mizí i soutěže – Riskuj, Kolotoč, Kvíz show s Vladimírem Čechem, Milionář, 1 proti 100, Pálí Vám to,… Důvody ke zrušení? Sledovanost? Ta to není. Sledovali je prostě jen staří lidé nehodící se do skupiny 15-54 (nezastávám tento názor, jen uvádím argumenty stanic). Změna pomalu nastává až nyní s příchodem první digitální plnoformátové TV Barrandov. Soutěže sice v nabídce zatím nemá, nic vyloučeno není. Prozatím můžeme sledovat zakoupené Pekelné kuchyně nebo Wipeout. Zábava tu však teče proudem.

TV Barrandov nabízí zábavných pořadů hned několik – nejúspěšnější Politická střelnice se pravidelně řadí k nejsledovanějším pořadům týdne. Ne vždy se však něco vydaří. Původně byl například Miloš Knor jednou z hlavních postav, Knor Time měl příznivé ohlasy, peoplemetry nakonec vyřknuly nečekaný ortel – pořad končí, sleduje jej málo diváků. Brzy jej uvidíme v tandemu se Zuzanou Bubílkovou v Politickém hašteření. O tom, že Miloš Knor je svěžím vítrem, jsem psal několikrát. Velmi jim slušela úvodní show uvedena k příležitosti zahájení vysílání.

peterakresba

Už krátce po odvysílání jsem zastával názor, že dvojice Bubu-Knor nesmí být zatracena a měla by být nasazena i v budoucnu, dovolím si citovat sám sebe: „Příslib nového a svěžího větru přinesl rozhodně Miloš Knor. Úvodní show Karneval na Barrandově tento dojem mohl zkazit. V moderátorském tandemu se Zuzanou Bubílkovou mu byla souzena vedlejší role. I tak by tandem Bubílková-Knor mohla televize snad v budoucnu znovu nasadit.“ Doufejme, že jim to vyjde a od příštího roku uvidíme Politické hašteření jako měsíčník.

A ze zábavy to stále není vše: „Zábavných pořadů chystáme více, úspěch Královen popu, které se staly 3. nejsledovanějším pořadem vlastní tvorby od počátků měření sledovanosti TV Barrrandov a které odvysílala i JOJ+, svědčí o poptávce po hudebních show. V listopadu nasazujeme záznam koncertu Lucie Bílé, chystáme i sestřih nejlepších hudebních vystoupení v Talk show Jana Saudka (sobota 17.10.), o jehož obsahu rozhodnou diváci. Jaké pořady se na naší obrazovce nakonec objeví, je úkolem nového programového ředitele Petra Sládečka,“ uvedl pro RadioTV Janis Sidovský, místopředseda představenstva / ředitel marketingu a PR.

Při úvodu byla slibována i další zábava v podobě estrád. Vzpomínáte si na název Silvestry na Barrandově? Jitka Asterová a Josef Carda se měli stát průvodci sobotních večerů. Janis Sidovský odmítnul srovnání s nováckými estrádami typu Novoty či GOGO show: „Nechceme jít cestou klasické zábavy, a proto vývoji pořadu věnujeme takovou pozornost.“ Zda se tohoto formátu dočkáme je zatím ve hvězdách. Spíše to však vypadá, že Silvestry na Barrandově jen tak nebudou…

Autor článku:

Komentáře (2)

 1. apeiron

  Proč zábava prchla z českých luhů a hájů?Protože už nás všechny v dnešní době přešel smích!!
  Ale vážně,pořady s humorem zcela zmizely z našich obrazovek.Kde jsou časy pořadů jako Televarieté,Možná přijde i kouzelník,Návštěvní dny Šimka a Grossmana,Zajíc v pytli,a Silvestry s Vladimírem Menšíkem.Změna nastala po roce 89 kdy televizní zábavu začali místo oblíbených herců dělat neznámí amatéři jako Gondíkové a jim podobní.Tehdy začala úroveň rapidně upadat spolu se sledovaností.Jejich výroba se navíc zdála asi dramaturgům moc drahá,neboť museli zaplatit účinkující umělce a tak začali raději přebírat stupidní zábavné programy ze zahraničí.Estrády nahradily sitcomy nebo trapné podřadné seriály ze zahraničí a výsledek je ten, že české televizní zábavné pořady byly úplně pohřbeny a odepsány..
  Snad alespoň TV Barrandov opět tradici českých zábavných pořadů obnoví.Mé sympatie si už získala českými pátky-uváděním starších českých filmů…

 2. SETI72

  Televize Nova zcela opustila své pověstné estrády… A dobře udělala! A mimochodem, Knor time byla děsná krávovina.
  Myslím že kvalitní zábavu už umí v ČR pouze politici. Parlament, to je estráda k nezaplacení. A to doslova!

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .