Duety… když hvězdy „trapasí“

duetyOmlouvám se za expresivní vyjádření v samotném úvodu, ale ačkoli ČT odvádí poměrně solidní práci a rád se jí občas i zastávám, tak její novinka s názvem „Duety… když hvězdy zpívají“ je neospravedlnitelným počinem roku.

Zatímco u Star Dance se o veřejnoprávním formátu dalo hovořit (přeci jenom tanci se televize nevěnují každý den a radost z pohybu a zajímavých zážitků měla slušná řádka diváků), tak u Duetů tedy rozhodně ne. Upřímně řečeno, mnohem veřejnoprávnější je SuperStar, v tomto případě aspoň televize hledá nové talenty, no u Duetů jen vystavuje ne vždy použitelné hvězdičky českého rybníku.

Dost dobře nechápu pohnutky k uvedení této estrády. Namítáte, že třeba bude mít slušnou sledovanost? To je tak asi jediné, na druhou stranu veřejnoprávní ČT přeci sledovanost nezajímá, není-li pravda? Ovšem ani výsledky sledovanosti nejsou dvakrát oslnivé. V sobotu večer jsem neměl příliš ztíženou volbu. Protože Takovou normální rodinu (TV Nova) jsem vidět skutečně nepotřeboval, vydal jsem se za masovou kulturou jinam a Duety si nahrál. Ještě, že jsem tak učinil, mohl jsem přetáčet nudné pasáže.

Petra Janů je bezesporu jednou z nejlepších českých zpěvaček, její výkon bych si užil, nebýt Vojty Bernatského. Objevovaly se hlasy, že bude mít výhodu, protože má vlastní kapelu – na jeho výkonu rozhodně neznatelné. Další odstrašující příklad duo Březinová-Rous. Opět vynikající zpěvačka, ale skřehotající herec by měl znát pořekadlo: „Ševče, drž se svého kopyta.“ Jediné duo, které bylo naprosto sehrané, se sestávalo ze jmen Kolář-Postlerová. Velmo dobrý zpěvák (leč stižen nešvarem rádií a neustálým omíláním) a solidní herečkou se jasně tyčí nad ostatní. Není divu, když paní Simona hraje v muzikálech.

A ta porota… ano, jsou v ní i odborníci na slovo vzatí. Ale nechápu, proč je tak na všechny až přehnaně hodná. Za některé výkony by se nestyděli kandidáti na generála hvězdné pěchoty. Asi si s nimi nechtějí rozházet dobré vztahy. Jediné, co mne baví, je Aleš Háma a noblesa Terezy Kostkové. Ovšem to celou estrádu nezachrání.

Tento formát se prostě na ČT1 nehodí. Dle mého názoru se jedná o formát navíc zcela zbytečný. To by se ušetřilo peněž. Dosavadní sobotní výplň jako Hodina pravdy či Zázraky přírody (opravdu pozoruhodný formát, cením velmi kladně) bohatě postačuje. Navíc v době, kdy musí ČT šetřit, lze jednání označit plýtváním místa. A pak se stane to, že ČT zruší pořad Média a svět. Co je na tomto pořadu drahého nepochopím. Vždyť diskuze s hosty se obvykle řadí k těm levnějším pořadům, není-li pravda?

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .