Co mám teď dělat? Vyprávěj mi, SuperStar.

vypravejMálokdy mám dilema s tím, co sledovat. Ani večerní program mne nijak neláká, a tak si povětšinu svého volného času vystačím s jinými než televizními aktivitami. Zdá se, že alespoň pro mne bude tato podzimní programová sezóna o něco lepší, než tomu bývalo doposud.

Možná mne teď ukamenujete za mé názory, ale stojím si za nimi :-). SuperStar jsem sledoval od počátků, co se tato soutěž objevila na obrazovkách. První řada mě uchvátila, bylo to do té doby něco nevídaného, o čemž svědčí sledovanost a počet hlasujících lidí. Druhá série už tak dobrá nebyla a prakticky jsem ji ignoroval (moderátorská mužská polovina nebyla nic moc… připomenu, že tím člověkem byl Petr Holík). Třetí byla o trochu lepší i díky moderátorovi Leoši Marešovi. Přesto první řadu nepřekonala. Sledoval jsem i slovenskou veřejnoprávní verzi. Adéla Banášová a Martin Pyco Rausch se stali moderátorskými osobnostmi (nejen) slovenského věhlasu a s bravurou strčili SuperStar.cz do kapsy. I proto jsem věděl, že mezinárodní SuperStar si prostě nemohu nechat ujít.

A zatím mne nezklamala, porota více než dobrá (a i ta Darinka je dobrá). O moderátorské dvojici ani nemluvě – tedy, Leoš Mareš se k Adéle hodí méně než Martin Rausch, no co už. Ale dosti bylo SuperStar. Teď si musím rezervovat dva večery v týdnu.peterakresba Sledovanost možná není omračující, ale naprůměrná je. A s časem určitě ještě poroste.

Tím problémem je seriál ČT1 – Vyprávěj. Původně jsem tento nový výtvor razantně odmítnul. Nakonec jsem se nepochopitelně nechal zlákat k jeho zhlédnutí. A teď už toho nelituji. Nemám sice příliš v lásce novodobou tvorbu, zvláště tu odehrávající se v šedesátých letech minulého století. Ale dle mého názoru si tvůrci s tématem poradili na výbornou. Ano, bezpochyby se tu děje mnoho věcí, které by byly nesmyslné. Různých dobových nepřesností jsem na různých fórech pár našel. Přesto humor není násilný (obzvláště antiproletářská babička), herecké obsazení nadstandardní,… a mohl bych pokračovat dále. Poslední dobou mne tvorba ČT ne vždy nadchne, je ale i dobře… například seriál Proč bychom se netopili vyšvihnul pondělní tvorbu vysoce nahoru.

Přečtěte si komentář:
A proč bychom se nedívali?

Nezbývá mi nic jiného než si pondělní SuperStar nahrát (protože má reklamy, které si tak lehce přetočím) anebo se na ni podívat na internetu. Vyprávěj si pak nenechám ujít v premiéře. Holt máme nabitý podzim.

Autor článku:

Komentáře (3)

 1. *Beny*

  Na superstar je dobre se dívat na internetu. Je to bez reklam, kvalita taky dobrá. Seriál vyprávěj je myslím jen v te videopujčovně za peníze..By mě zajímalo kolik lidi si to za peníze stahuje, taky by to mohlo být zdrama, tak jak u ostatních televizí…

  1. Martin Šinkovský

   Už i Česká televize upustila od „půjčování“ za peníze a Vyprávěj je možno vidět zdarma na jejich webu.

  2. *Beny*

   Díky za info, tuto změnu jsem vůbec nezaregistroval. Je moc dobře, že to jde takto sledovat!

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .