Česká televize: přichází období škrtů, vystřídá ho čas rozkvětu?

andel Tak nám zase po čase přichází z Kavčích hor období, v kterém se velmi často hovoří o přicházejícím „rušení“. Na Českou televizi dopadají ekonomické vlivy probíhající krize a tak na veřejnost probleskují zprávy o šetření, které se projeví zrušením některých pořadů. Část zvěstí je oficiálních, potvrzených vedením veřejnoprávní instituce, další informace jsou určitými výkřiky do tmy, o jejichž relevantnosti se prozatím dá pochybovat. A do toho všeho se přidává i rušení některých pracovních pozic v manažerských patrech i míst dalších. Prostě rušení je teď na Kavkách velmi frekventovaná činnost.

Veřejnoprávní televize již před několika týdny potvrdila stáhnutí několika formátů z vysílání. Jednalo se vesměs o pořady ze schématu zpravodajské ČT24. Od Nového roku se tak již nesetkáme s relacemi Fokus ČT24, Média a svět, Vedlejší efekty a Kultura ČT24. Rovněž noční moderované zprávy končí, nahradí je grafický přehled událostí. Tyto změny by se daly označit za kosmetické, protože je ve vysílání čtyřiadvacítky nahradí jiné relace a diváci se informace z původních pořadů dozví v jiné formě jinde.

Před koncem kalendářního roku a lednovým startem nového programového schématu na plnoformátových kanálech se vyrojila řada dalších informací o rušení pořadů i zde. Nadobro do archivu by se po jedenácti letech měla odebrat Noc s Andělem. Potvrdil to moderátor Pavel Anděl v rozhovoru pro ČTK. Od ledna by se už neměl vysílat hudební pořad Pětka v pomeranči. Pokračování své talk show Uvolněte se, prosím prozatím nepotvrdil Jan Kraus, který s vedením televize projednává přesné znění smlouvy, jejíž znění se podle jeho slov ve variantě pro rok 2010 změnilo a obě strany hledají přesnou míru kompromisu.

Obměna programového schématu je běžnou sezónní záležitostí, průvan v personálním obsazení se tak často nevyskytuje. Listopadové snížení počtu ředitelů v České televizi ze třinácti na deset doprovodí propuštění dalších stodvaceti lidí do dubna příštího roku. Společnost Deloitte zpracovává rozsáhlý personální audit, který prokáže kolik pozic je v této instituci nadbytečných. Otázkou zůstává, zda se po ponurém podzimně-zimním období odchodů a škrtů můžeme těšit na provoněnou jarní sezónu plnou rozkvétajích novinek a pozitivních zpráv.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .