Česká televize ladí detaily, Duety startují 31.října!

duetyKdyž ČT uvedla první řadu StarDance, diváci byli nadšeni. Takovou sledovanost by ČT záviděla i Nova. Veleúspěšný projekt pod moderátorskou taktovkou Marka Ebena a Terezy Kostkové lákal týden co týden dva miliony diváků. Podaří se to i Duetům?

Prvotních úspěchů se patrně na Kavčích horách nedočkají. Další série StarDance byla opět více než úspěšná, mírný odlv jsme zaznamenali. Nyní už pravidelný podzimní projekt však od ztráty dalších diváků nezastaví ani změna kabátu. Tento pořad lze bezesporu označit za kvalitní zábavu. Nechci ani dopředu Duety odsuzovat. Tereza Kostková si mé srdce získala a Aleš Háma je velmi dobrý herec či moderátor. O tom žádná. Divákům ale rozhodně bude chybět Marek Eben.

Do karet České televizi nehraje ani fakt, že divákům se pomalu velkolepé licencované projekty už brzy omrzí. Vzpomeňme jaké úspěchy slavila TV Nova se SuperStar. Stále solidní výsledky jí SuperStar tvoří i nyní. O nadstandardních 3 milionech si patrně může nechat jen zdát. Nebudu malovat čerta na zeď. S napětím očekávám, kdo se projektu zúčastní z řad známých osobností. Nějaká jména proběhla bulvárem, to však komentovat nebudu. Raději si počkám na tiskovou konferenci, kterou ČT plánuje v dohledné době.peterakresba

Když se podívám na webovou stránku projektu Duety… když hvězdy zpívají, neubráním se dojmu, že se jedná o SuperStar s celebritami. O čem celý projekt vlastně bude? Pravidla se prakticky od StarDance neliší. V soutěži se objeví osm profesionálních zpěváků, ti vytvoří dvojice s celebritou. Na škodu nebude sledovat „V.I.P. nezpěváky„, jak se poperou se zadanou písní. Doufejme, že se v českém rybníce nenachází Anička Dajdou II. Páry musí nastudovat duety ze zadaných žánrů (rock, pop, muzikál, soul, balada, rock ‚n‘ roll, country/folk, swing/big band).

Jen mi je záhadou, jak se nezpěváci mohou naučit během krátké doby (solidně) zpívat. U StarDance šlo o koordinaci pohybů. Zpívat se však (dle mého názoru) člověk bez nadání snad ani nenaučí… I když to spíše posoudí odborníci :-). A i Vy, diváci. Duety startují 31.října a vysílat se budou každou sobotu v 20:00 na ČT1.

Foto: Archiv ČT.

 

Autor článku:

Komentáře (2)

 1. Maxx

  Kdyby radši vrátili Eurovizi s pořádným národním kolem, abychom se mohli poměřit s hudebními hvězdami ze zahraničí, místo dalšího paskvilu, kde budem poslouchat sto let staré písničky Vondráčkové a dalších vykopávek. Proboha, ta Česká televize je opravdu mimo!

  1. SETI72

   Taky mi na mysli vytanula věta: Pane Bože, za co nás diváky trestáš!
   Osobně také nevěřím, že je někdo schopen naučit se během tak krátké doby zpívat.
   Osobně bych ale uvítal pořad: Když politici odcházejí…, to by strhlo peoplemetry :)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .