„Začíná léto, vypněte bednu a vraťte se až v září,“ vzkazují televize

chaluparimaliV neděli nastane letní slunovrat a léto 2009 oficiálně začne. Jako již tradičně se na něj připravují i televizní stanice, které počítají s tím, že většina lidí dá přednost čemukoliv jinému než blikající obrazovce. Letos televize opět důkladně vymetly archívy a nabídly spoustu důvodů k odstavení televizoru třeba pod přehoz.

Je krásné sledovat, jak všechny naše hlavní televizní stanice vytahují některé seriály zas a znova. Jen těžko odhadnout, co bude šlágrem letošního léta. Hvězdou na Nově jsou bezpochyby Chalupáři, jimž byl vyhrazen čas z nejvzácnějších – neděle 20.00. Ale ani v jiné dny se nenechala TV Nova zahanbit. Pondělní osmou večerní už několik týdnů okupuje právem téměř zapomenutý seriál O zvířatech a lidech. A do třetice všeho dobrého? čeká na diváky Hospoda (středa 20.00). Nova si dala na letošním šetření opravdu záležet.

K úsporám se tentokrát uchýlila i TV Prima, která jinak měla ve zvyku na léto, kdy soupeři odpočívají, nasazovat premiéry svých pořadů (např. nechvalně proslulá reality show Bar). Letos vyplní mezeru po „vékávéčkách“, tzn. úterý a čtvrtek 20.00, jiný primácký seriál – Letiště.

Ani Česká televize se nenechá zahanbit a kromě toho, že pěkně doplní celý týden, když v pátek od osmi nabízí na ČT1 Dobrodružství kriminalistky, dočká se divák i dalších poctivých recyklátů. Z nich nejvíce trčí náhrada za Poštu pro tebe (má o prázdninách prázdniny). Nasazení výběru  toho nejlepšího z 3 plus 1 s Miroslavem Donutilem je skutečně případem pro odborníka na duševní zdraví. Vyšetřením by měli projít všichni, co tento etalon ubohosti původní dramatické tvorby ČT dokázali bez uzardění divákovi nabídnout ještě jednou. Avšak dočkáme se i dalších nikdy neviděných lahůdek. Po repríze seriálu Strážce duší (zakončených čtyřmi novými díly uvedenými v premiéře) nastoupí Konec velkých prázdnin, 13. komnata i Uvolněte se, prosím nabídnou „best of“, Eliška a její rod, Území bílých králů, a tak dále a tak dále…

Když to shrneme, tak v pondělí nás čeká boj mezi O zvířatech a lidech a Strážcem duší/Koncem velkých prázdnin; v úterý má sólo Letiště; středa bude ve znamení soupeření Hospody a toho nejlepšího z 3 plus 1 s Miroslavem Donutilem; ve čtvrtek bude na výběr mezi Letištěm a čtyři roky starým Komisařem Moulinem (v premiéře na ČT1); pátek patří Dobrodružství kriminalistiky; sobota je tajemství a v neděli se rozezní českými domácnostmi veselý orchestrión a bodrý hlahol ideální socialistické vesnice.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .