Virgin Radio nyní dostupné i na herních konzolích

Londýnské Virgin Radio rozšířilo již tak dlouhý seznam možností příjmu svého vysílání. Od 10. dubna tak mohou jeho posluchači své oblíbené rádio ladit i na herních konzolích Playstation 3 a Nintendo Wii. Přehrávač pro XBox 360 od Microsoftu se připravuje.

Londýnské Virgin Radio ve snaze být ve všem první dosáhlo dalšího primátu. Minulý týden se stalo prvním rádiem v Británii dostupným na herních konzolích.

„Je úžasné dosáhnout dalšího prvenství v oblasti new media a být jediným britským rádiem dostupným prostřednictvím dvou masově rozšířených herních konzolí. Lidé si vytvořili z herních konzolí domácí multimediální centra. Virgin Radio se nyní stalo součástí tohoto světa. Tato platforma má úžasný růstový potenciál zvláště u skupiny technologických fandů a u posluchačů ve věku 25-44 let, kteří jsou oblíbení u zadavatelů reklamy,“ říká James Cridland, Digital Media Director Virgin Radia.

Pro svoji novinku využívá Virgin Radio klíčové vlastnosti moderních herních konzolí, kterou je internetová konektivita. Ta je nezbytná pro multiplayer verze jednotlivých her, ale přináší s sebou i další možnosti pro využití herních konzolí, ze kterých tak vytváří multimediální centrum domácnosti. Konzole se dají rovněž využít pro přehrávání filmových DVD, prohlížení digitálních fotografií atp. Od on-line hraní her proti soupeřům z celého světa je pak jen krůček k jednoduchým webovým prohlížečům, které otevírají herním konzolím, potažmo jejich uživatelům, nové světy. Připojení k přehrávači na webu Virgin Radia tak nabízí nejen poslech pěti rozhlasových stanic ze skupiny Virgin Radio – Virgin Radio UK, Virgin Radio Classic Rock, Virgin Radio Groove a Virgin Radio Xtreme – ale i přístup k videoklipům a do internetového obchodu se vstupenkami na koncerty a s digitální hudbou.

Pro uživatele herních konzolí je k dispozici MP3 stream o síle 128 kbs. Internetové vysílání je zatím dostupné pouze na Playstation 3 od Sony a Wii od Nintenda, nicméně připravuje se i pro XBox 360 od Microsoftu. Bohužel na konzolích nelze hrát hry a zároveň poslouchat rádio.

Kolik možností příjmů nabízíš, tolikrát jsi rádiem
Přehrávání na herních konzolích rozšiřuje již tak dlouhý seznam možností příjmu vysílání Virgin Radia pro britské posluchače. Vedle příjmu prostřednictvím pozemního analogového (velmi krátké a střední vlny) a digitálního vysílání (DAB), satelitního vysílání, vysílání v rozvodech kabelové televize a prostřenictvím IPTV, nabízí rovněž několik možností příjmu na internetu. Vedle již zmíněných herních konzolí je vysílání Virgin Radia dostupné na počítači v šesti formátech a rovněž na mobilních telefonech – buď prostřednictvím vestavěného internetového prohlížeče nebo vlastního přehrávače.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: