TVinfo.cz: Na stránkách jsme pracovali déle než rok

Počátkem února spustili lidé stojící za reklamní agneturou Holly zpravodajský server TVinfo.cz, který se zabývá poskytováním širokého spektra služeb spojených s televizí, rádiem, internetem a dalšími médii. Nabízí jak informace pro profesionály, tak zábavu pro širokou veřejnost.

Profesionálové zde najdou informace o společnostech, profesionální i komerční technice včetně bazaru a profesí. V rozcestnících jsou odkazy na technickou literaturu a časopisy, tříděné seznamy reklamních, mediálních, modelingových, castingových a cateringových agentur a asociací, sekce věnující se profesionální a amatérské filmové tvorbě apod.

Na své si však na tomto serveru příjde hlavně široká veřejnost. K dispozici je seznam více než 2300 online rádií, přes 200 televizí vysílajících přes internet a více než 1100 webových kamer. Mezi další služby patří foto, audio a video archivy a televizní programy.

Na bližší informace ohledně vývoje a financování portálu TVinfo.cz Viktora Ševčíka.

Co je cílem portálu TVinfo.cz? Pro koho je určen?

Původně byl portál TVinfo.cz koncipován pro profesionály z oboru televize a dalších médií, časem se však z něho stal portál, který láká především širokou veřejnost. Nejpřitažlivější je pro naše návštěvníky možnost sledovat televizní stanice, poslouchat internetová rádia a sledovat webové kamery z celého světa i České republiky.

Z čeho byl financován vývoj a jak se chcete uživit?

Do budoucna předpokládáme příjmy z reklamy umístěné na našich stránkách, dále příjmy ze služeb pro profesionály z oboru televize a příjmy z navázání spolupráce s některým z internetových obchodů a profesionálních serverů z oblasti zábavy.

Jakou máte v současnosti návštěvnost a jaké byste chtěli dosáhnout?

Po dvou týdnech provozu portálu máme 500-700 návštěvníků denně v závislosti na typu počítadla. V horizontu dvou měsíců bychom rádi dosáhli návštěvnosti minimálně
1500-2000 návštěvníků za den. 90% návštěvníků pochází z České republiky.

Máte úctyhodnou databázi tisíců odkazů na streamy rádií a televizí, jak jste ji dokázali vytvořit a jak dlouho jste na tom pracovali?

Při tvorbě databáze jsme vycházeli ze služeb podobně zaměřených zahraničních serverů s tím, že tyto služby ještě v mnohém zdokonalujeme a přinášíme tento obsah v České
republice v nejkomplexnější podobě. Je třeba říci, že obsah stránek ještě zdaleka není kompletní a poté, co jsme se zaměřili na ČR, hodláme stránky zatraktivnit i pro Slováky a v horizontu jednoho roku přemýšlíme i o překladu některých sekcí do angličtiny pro světové použití. Na stránkách jsme pracovali v několika lidech déle než rok.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: