ČT následuje Novu – spustila placenou videopůjčovnu

Více než rok poté, co svou placenou videopůjčovnu spustila komerční Televize Nova, odhodlala se ke stejnému kroku i veřejnoprávní Česká televize. Podobně jako u Novy jde o rozšíření nabídky zpravodajských a publicistických pořadů, které jsou na stránkách televizí k shlédnutí zdarma, o seriály a filmy, za které si divák musí zaplatit. Zatímco video on demand v podobě Novy zahajovalo v ceně 46 Kč za film, ČT nabízí jednotlivé tituly levněji, od 9 do 39 Kč.

Česká televize dnes otevřela novou Videopůjčovnu ČT, internetovou službu dostupnou adrese www.videopujcovnaCT.cz. „Portál skýtá k shlédnutí pestrou paletu žánrů. Pamatováno je na děti, dospělé i seniory. Vyberou si milovníci pohádek, dokumentů, hudby i sportovní fanoušci. Bohaté je také filmové menu, obsahuje komedie, dramata, ale i kriminální, historické, rodinné a dobrodružné snímky,“ uvádí tiskový mluvčí ČT Ladislav Šticha.

V nabídce Videopůjčovny jsou např. hrané seriály Místo nahoře a Poslední sezóna, večerníček Méďové nebo dokumentární cyklus Deset století architektury, k dispozici jsou i filmy jako Sametoví vrazi, Golet v údolí, Zdivočelá země, Konec básníků v Čechách nebo Saturnin. Podle vyjádření ČT bude nabídka průběžně rozšiřována.

Video on demand v podání veřejnoprávní televize příjde levněji než u Novy, která podobnou službu nabídla již loni v říjnu. Cena za vypůjčení jedné položky se pohybuje od 9 do 39 Kč včetně DPH. Platba probíhá z virtuálního účtu zákazníka, který se zakládá při první registraci. Nabíjení kreditu je možné několika způsoby – prostřednictvím Premium SMS jednoduše z mobilního telefonu, převodem na bankovní účet, on­line platbou systémem eBanka, pomocí on­line platby kreditními kartami Visa a MasterCard, nebo prostřednictvím kódu získaného v soutěžích a marketingových akcích České televize.

Placení, stahování a přehrávání video souborů umožňuje speciální program, jenž je zdarma k dispozici na stránkách Videopůjčovny ČT. Všechny tituly se stahují do počítače v televizní kvalitě. Video pak lze v daném počítači přehrávat tři dny, aniž by v této době byl omezen počet projekcí. Na soubory je aplikována DRM ochrana. „Ve Videopůjčovně ČT nabízí Česká televize svým divákům pořady, které nebylo možné poskytovat v bezplatném archivu na internetu. I nadále však zůstává na webu většina pořadů České televize zdarma,“ dodává Šticha.

Podobný systém nabízí již více než rok (více viz Kinománie na Nově: Filmy on-demand za 46 korun) Televize Nova na internetové adrese http://www.nova.cz/tvarchiv/. Zatímco Televizní noviny, Občanské Judo či Rady ptáka Loskutáka si můžete stáhnout kdykoliv zdarma, seriály jako Ordinace v růžové zahradě, Ulice nebo Pojišťovna štěstí jsou placené. Také v Kinománii, jak je služba na Nově nazvaná, jsou k dispozici filmy a vzhledem k tomu, že zde video on demand funguje již více než rok, je jejich nabídka mnohem bohatší. Jinak se obě služby příliš neliší, podobný je způsob přehrávání, obrazová kvalita, nároky na počítač i možnosti platby. Jediným rozdílem je cena, u Novy je jednotná – 46 Kč za jednodenní výpůjčku.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .