Prezident Klaus zahájil vysílání Radia Jazzinec

V úterý 1. března ve 14 hod 14 minut bylo v Trutnově zahájeno vysílání 1. českého internetového jazz & blues & funky rádia Jazzinec. Toto vysílání zahájil při své návštěvě města prezident Václav Klaus, který sám osobně provedl spuštění úvodního jinglu rádia Jazzinec.

S žádostí o slavnostní spuštění se na pana prezidenta obrátil pořadatel festivalu Jazzinec, který také toto rádio provozuje. Prezident byl jako fanoušek kvalitního jazzu a návštěvník jazzových koncertů a festivalů pozván na letošní Jazzinec a poté požádán o slavnostní zahájení vysílání. „Jazzové rádio? Skvělé. Proč jen internetové vysílání? Já bych si moc přál normální vysílání. Vždy, když jsem v zahraničí, tak tam poslouchám místní jazzovou stanici a to mi tady u nás trochu chybí.. Je dobře, že toto ale děláte. Vaše rádio si určitě poslechnu,“ prohlásil prezident Klaus. Poté se ještě zeptal na několik podrobností a pak tlačítkem start odstartoval vysílání.

{img id=71 border=1}

Rádio Jazzinec vysílá 24 hodin denně mix jazzu, blues a funky. Od blues přes jazz-rock až po současné jazzové výboje ovlivněné world music. Podle slov provozovatelů Je to jediné české rádio, které má takto široký (a přesto velmi úzký) záběr. Ve vysílání jsou k slyšení vedle světových velikánů i čeští jazzmani.

Rádio Jazzinec vzniklo jako podpora stejnojmenného mezinárodního festivalu, který se letos bude posedmé konat v Trutnově na přelomu března a dubna. Letos bude trvat přesně měsíc – od 3. března do 2. dubna a zahrnuje na 10 programových prvků – od fotovýstavy, přes semináře a koncerty pro střední školy po 5 tématicky zaměřených večerů a jednu závěrečnou velkou festivalovou přehlídku tzv. Festivalové finále.

„Festival si dal za cíl propagovat jazzovou muziku v podkrkonoší, kde snad i vlivem poválečných událostí nemá jazz velkou tradici. V tomto cíli má napomoci i vysílání Rádia Jazzinec – chce ukázat především mladým lidem, kteří dnes tráví u internetu nejvíce času, že z jazzu vycházející muzika je stále živá, stále se vyvíjející a že má stále co sdělovat a předávat. Hlavní slogan rádia Jazzinec je: Jazz je radost, Rádio Jazzinec – rozdáváme lidem radost!“ říká k projektu Tomáš Katschner.

Rádio Jazzinec lze nyní spustit ze stránek poskytovatele www.abradio.cz a v nejbližší době i z festivalových stránek www.jazzinec.cz.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .