Nové weby Šumavy a Radiožurnálu

Po několika měsících opět přinášíme stručné zhodnocení novinek na Internetu, které si pro nás přichystaly české rozhlasové stanice. Tentokrát jsme našli dvoje nové stránky, některé dlouho očekávané prezentace se na Internetu stále neobjevují, za všechny můžeme jmenovat Radio Orion, Radio Contact nebo Radio Haná.

Radio Šumava

Třetí z plzeňské trojky Radio Šumava se konečně dočkalo vlastní internetové prezentace na adrese
HREF=“http://www.radiosumava.cz/“>www.radiosumava.cz
. Design stránek není v žádném případě ohromující, ale s přivřeným okem se na to koukat dá. Ani obsah stránek nijak nevybočuje z řady, najdeme zde podrobný program vysílání, fotogalerii osazenstva rádia, informace o technice,
hitparádu Houpačka s možností hlasování po Internetu, diskuzní fóra, informace o reklamě i kontakty. A co je špatně? Na stránce „jingly“ zatím žádné jingly nejsou, nemáme možnost poslouchat Šumavu přes Internet, nezjistíme pokrytí signálem ani poslechovost a celkově tomu chybí nějaká ta pikantnost.

Celkové hodnocení: 3+

ČRo 1 – Radiožurnál

Naše nejposlouchanější stanice si na svých nových stránkách dala opravdu záležet. Design je profesionálně vyveden, je decentní, přehledný a přesně odpovídá cílové skupině posluchačů. Jediné, co bych vytkl, že některé podstránky mají ještě „starý“ design. Všchny podstatné informace na tomto webu najdete a opravdu jsem nenašel nic, co by chybělo. Samozřejmostí je podrobný program na dnešek i nejbližší dny, dostatek informací o připravovaných pořadech,
kontakty, vysílače, technické informace, kvalitní vysílání po Internetu, ankety, kvízy, možnost vyjádření názorů.

Ovšem Radiožurnál šel ještě dál a vytvořil jakýsi informační portál. Pravidelně na svých stránkách zveřejňuje tipy na zajímavé stránky, zajímavá je rubrika iŽurnál nebo Časová znamení z celého světa, denně se na hlavní straně objevují nové články. Inu, je vidět, že Radiožurnál je někde jinde a má jen pro Internet speciální tým lidí. Doufejmě, že v nejbližší době obléknou do nového také weby Prahy a Vltavy.

Celkové hodnocení: 1

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .