Nová hvězda na nebi doménových spekulantů

Žadatelé o rozhlasové licence jsou zřejmě nepoučitelní. V době podání žádosti o licenci pro vysílání v Ostravě neměl ani jeden z žadatelů zaregistrovánu internetovou doménu. Miroslav Pifka počkal 30 dnů od zveřejnění seznamu žadatelů na serveru RadioTV a 7.prosince si zaregistroval 18 internetových domén.

Podle internetových stránek Cz.NIC si Miroslav Pifka zaregistroval tyto domény:

  • radiospirala.cz, spiralaradio.cz
  • radiosilesia.cz, silesiaradio.cz
  • radiofill.cz, fillradio.cz
  • radioradian.cz, radianradio.cz
  • krinolina.cz, krinolinaradio.cz, radiokrinolina.cz
  • fajront.cz, radiofajront.cz, fajrontradio.cz
  • maxradio.cz, radiomax.cz
  • kellyradio.cz
  • rockradio.cz

Miraslav Pifka přitom není jedním z proslulých spekulantů, kteří vlastní stovky domén. Kromě osmnáctky rozhlasových domén nevlastní žádnou jinou.
Další dva žadatelé (Palchem Finance, s.r.o. a Hrad Media, s.r.o.) neměli na vhodné domény nárok už před podáním žádosti. Domény musicradio.cz a sportradio.cz totiž od roku 2000 patří Bohuslavu Supovi, kterého můžeme nazvat zcela regulérně doménovým obchodníkem. Seznam jeho „zboží“ najdete na adrese 999.cz.

Jednookým mezi slepými můžeme vyhlásit Ostravskou zábavní a produkční s.r.o. Její jednatel Martin Ritt zaregistroval doménu caferadio.cz pozdě, ale přece. Stalo se tak 9.listopadu, tedy dva dny po zveřejnění seznamu žadatelů.

UPDATE: Dodatečně bylo zjištěno, že Miroslav Pifka svou adoménovou kci avizoval hned 7.prosince na našich diksuzních fórech. Jeho příspěvek přidáváme v plném znění:

Mirek: (bez názvu) (07.12. 22:36)

No potes, tolik zadatelu a sami amateri. Pokud chcete delat radio, meli by jste myslet i na internet a zaregistrovat si domenu. Nic to nestoji a muze se to hodit. Takze „profici“ z radii SILESIA, SPIRALA, KRINOLINA, FAJRONT, RADIAN, MAX, KELLY, ROCKRADIO a mozna i RADIOFILL / pokuj vam nestaci FILL.CZ /, prodam vam vasi domenu za 1,- Kc. Urcite se ozvou i nejaci spekulanti, pro ty je cena 10.000,-. Zaroven bych chtel pogratulovat panu Rasikovi a lidem okolo Cafe Radia, tedy panu Vyhlidalovi a panu Rittovi k vitezstvi v teto male soutezi. Vsem hodne uspechu v licencnim rizeni!

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .