Miliony posluchačů internetových rádií naslouchaly zvuku ticha

Členové koalice SaveNetRadio z řad provozovatelů internetových rádií protestovali originálním způsobem proti zavedení nových licenčních poplatků. V úterý 26. června pouštěli jen ticho, případně agitační spoty žádající podporu pro cíle koalice – především pak pro nový Internet Radio Equality Act – Zákon na zrovnoprávnění internetových rádií. Zároveň tak upozornili na situaci, která podle nich nastane, až budou muset 15. července zaplatit poplatky za minulý rok.

S tím, jak se neúprosně blíží 15. červenec, kdy budou internetová rádia muset zaplatit licenční poplatky za loňský rok, stupňuje se i kampaň koalice SaveNetRadio. Na úterý 26. června vyhlásili její členové z řad provozovatelů internetových rádií National Day of Silence – Národní den ticha. Vypnuli vysílání svých rádií případně pouštěli spoty vysvětlující důvody pro tento krok a žádající podporu pro nový Internet Radio Equality Act – Zákon na zrovnoprávnění internetových rádií. Národní den ticha se těšil velké publicitě médií a přidalo se k němu několik desítek tisíc webcasterů včetně velkých hráčů z tohoto odvětví, jako například Yahoo, Pandora, live365.com a další.

Webcateři tak svým posluchačům názorně předvedli, co se podle nich stane, až po 15. červenci většina provozovatelů internetových rádií zkrachuje a přestane vysílat. Výše vyměřených licenčních poplatků u mnohých z nich totiž překročí jejich obrat a jim nezbude, než vyhlásit bankrot.

Jedinou šanci, jak zachránit odvětví internetových rádií, vidí koalice SaveNetRadio právě v novém Zákoně na zrovnoprávnění internetových rádií. Ten je v těchto dnech projednáván v Kongresu. Jeden z předkladatelů zákona, demokratický kongresman Jay Inslee v úterý připomněl svým kolegům Národní den ticha a znovu je žádal o podporu pro návrh zákona.

Na Youtube je vedle uvedeného projevu i celá řada dalších videí vyjadřujících sympatie koalici SaveNetRadio. Videa upozorňují na vzniklou situaci a její dopady a žádají podporu pro Internet Radio Equality Act.

Některá videa jsou velmi neotřelá a například snímek uživatele SUPERED zavání až parodií na kdeco …

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .