Internetradio.cz se změnilo na ABradio.com

Internetradio.cz, které už skoro tři roky úspěšně funguje na českém reklamním a internetovém trhu je od dnešního dne přejmenováno na ABradio.com. Hlavním důvodem přejmenování je rozšířením aktivit do většiny Evropských zemí. Např. Rusko, Ukrajina, Polsko, Maďarsko, ale i třeba Německo a Španělsko. Národní domény, ale nepřestávají fungovat, proto už nyní fungují domény abradio.cz nebo abradio.de.

ABradio.com se bude i nadále zaměřovat především na poskytování služeb v souvislosti s vysíláním rádií po internetu. Druhou oblastí působnosti je vytváření internetových rádií „na míru“, podle přání klienta. Ze všech těchto rádií byl vytvořen evropský portál pro posluchače z celého světa.

ABradio.com (tenkrát ještě Internetradio.cz) oficiálně vzniklo 15.2.2000 jako jedna z aktivit podnikatelů Pavla Marka a Adama Křikavy. Prvních šest internetových rádií bylo spuštěno 15.4.2000. Postupně se ABradio.com rozrůstalo až do dnešního stavu, kdy provozuje 5O internetových rádií a 30 rádií „ze vzduchu“.

Internetová rádia na ABradio.com vznikla jako alternativa ke klasickým rádiím vysílající vzduchem. ABradio.com se snaží našim posluchačům nabízet něco jiného, než na co jsou u klasických rádií zvyklí. Jinou hudbu všech žánrů, humor, mluvené slovo, speciální informace atd. Zároveň však pomáhá FM rádiím šířit svůj signál prostřednictvím internetu a tím i získávat nové posluchače.

Už nedlouho po svém vzniku se ABradio.com stalo účinným marketingovým nástrojem inzerentů. Jako první v České republice a později i v Evropě začalo poskytovat přesně cílenou zvukovou reklamu v kombinaci s klasickou bannerovou. Posluchači si mohou nejenom vybrat z široké nabídky rádií, ale mohou si také zakoupit hudbu v abmarket.cz.

Adam Křikava

ABradio.com

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .