Internetové Rockjam rádio se rozrostlo o sedm nových stanic

Internetové Rockjam rádio spustilo začátkem června sedm nových hudebních kanálů, které doplní dnešní hlavní stream. Provozovatel tak reaguje na aktuální trendy v oblasti internetových stanic, které se snaží přesněji cílit na posluchače. Mezi novými stanicemi jsou hitové, classic-rockové, metalové, punkové, indies, baladické, newave a všechny mají rockový nádech.

Provozovatel skupiny těchto stanic, společnost Intersonic, s.r.o., avizovala, že všechna rádia budou moderovaná a budou přebírat program hlavního rádia. Měly by se odlišovat především hudebně, přičemž jednotlivé relace budou všude společné. Hlavním komunikačním kanálem zůstane samotné Rockjam rádio, které se profilovalo různorodě. „Hlavní rádio zůstává naší základnou. Posluchači tu najdou průřez vším novým, co se na světové rockové scéně děje. Hudebně toto rádio mixuje to nejzajímavější ze všech žánrů  tematických radií. Zároveň je to jediné rádio, které nasazuje každý týden 8 novinek nového rocku, 4 novinky punku/ska a 4 novinky metalu,“ avizuje v tiskové zprávě manažerka Rockjam radia pro Českou republiku Zita Abrhamová.

Ve vysílání jednotlivých stanic se momentálně nachází jedenáct moderovaných bloků a relací, které doplňují hudební složku rádia. Přibližně před rokem jsme vás na RadioTV jako první informovali o zajímavých osobnostech, které se podařilo přilákat do týmu čistě internetového rádia. Dodnes v něm působí například Bořek Slezáček, Honza Pastor a další, kdo mají zkušenosti z terestrických rádií.

Internetový projekt Rockjam rádia se tak nadále rozvíjí především po programové stránce. Provozovatel ale již víckrát v minulosti vyvinul snahu proniknout i do FM pásma. Společnost Intersonic se účastnila licenčních řízení o nízkovýkonné frekvence v Bratislavě a Praze. V české metropole se projekt ucházel o frekvenci 90,7 MHz, kterou získalo Ethno radio. V Bratislavě, kde by se našel zajímavý prostor pro rockové rádio, regulační komise upřednostnila projekt informačního Rádia Metropola.

V minulosti provozovatel Rockjam rádia připouštěl i možnost vysílání přes jiné distribuční platformy, například satelit. Projekt se i tak nadále soustřeďuje na internet. Vysílání přes satelit se ale může brzy stát mnohem lukrativnější díky rostoucímu potenciálu, který tvoří abonenti placených televizních služeb. Jak informoval server Satcentrum.com, neoficiálně se začíná mluvit o možném stěhování satelitní platformy UPC Direct z družic Astra z pozice 19,2 na sousední pozici 23,5 stupňů východně. Na této pozici přitom již dnes vysílají mnohé české a slovenské stanice včetně čistě digitálních programů Českého rozhlasu. Pokud by se na tuto pozici přesunuli diváci satelitní platformy UPC, mohli by satelitní rádia mít k dispozici poměrně významné posluchačské publikum. Posluchači by si na svém dálkovém ovladači kromě desítek televizních kanálů mohli navyknout i na poslech desítek specificky zaměřených a srozumitelných rádií.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .