Internetová poslechovost v září: Blaník střídá Černou Horu v Top 15

Největší internetovou poslechovost mezi stanicemi, jejichž data audituje firma iAudit, měla i v září Evropa 2. Pořadí v patnáctce nejposlouchanějších se zásadně neměnilo, poslechovost většiny stanic rostla, propadlo se pouze Kiss Hády a do patnáctky …Největší internetovou poslechovost mezi stanicemi, jejichž data audituje firma iAudit, měla i v září Evropa 2. Pořadí v patnáctce nejposlouchanějších se zásadně neměnilo, poslechovost většiny stanic rostla, propadlo se pouze Kiss Hády a do patnáctky se na úkor Černé Hory dostalo Radio Blaník s nárůstem o více než 60 procent.

Druhou pozici obsadil ČRo 1 – Radiožurnál, na třetím místě Kiss Morava a na čtvrté příčce Radio Beat. Vyplývá to z údajů, které serveru RadioTV poskytla auditorská firma iAudit. Pořadí na prvních dvou příčkách je stále velmi přehledné, nejposlouchanější Evropa 2 posílila nejvíce ze všech sledovaných stanic.

Téměř všechny rozhlasové stanice zaznamenaly v září v internetové poslechovosti proti srpnu nárůst. Z první patnáctky si pohoršilo pouze brněnské Kiss Hády a mírně pražský Kiss 98fm. Nárůsty souvisí s obecným chováním uživatelů internetu, letní měsíce jsou totiž tradičně v návštěvnosti slabší.

V září byla jednoznačně nejposlouchanější Evropa 2, která zaznamenala 18277 unikátních posluchačů, což je o více než tři tisíce lepší než v srpnu. Na druhém místě zůstal ČRo 1 – Radiožurnál, protože proti srpnu nabral pouze 700 posluchačů a naladilo si jej 11783 lidí. Podstatně lépe si v záři vedly stanice na dalších příčkách. Kiss Morava nabrala více než 2000 lidí (nyní 7690), Radio Beat u providera ABradio.cz posílilo o více než 1500 lidí (nyní 7205) a Fajn Radio si polepšilo o tisíckovku posluchačů (nyní 6579).

K výsledku Radia Beat je třeba přidat dalších 5692 posluchačů na live.atlas.cz, část těchto dvou skupin se ovšem může překrývat a bylo by přínosné, kdyby se auditorské firmě ve spolupráci s broadcastery podařilo tyto duplicity odstranit.

Na dalších příčkách najdeme posun Expres Radia o dvé místa vzhůru, opačný pokles u ČRo 3 – Vltava. Těsně za hranicemi Top 15 zůstalo Radio Černá Hora, naopak Blaník si značným nárůstem zařídil postup rovnou na 13. pozici.

Za zmínku stojí také výsledek Radia Limonádový Joe, které v tubulce nenajdete, protože nepatří mezi terestricky vysílající rádia. Svým výsledkem by se ovšem zařadilo mezi Fajn Radio a Radio Impuls se zásahem 5834 unikátních posluchačů.

Je třeba dodat, že uvedená data představují pouze poslechovost provozovanou společnostmi ABRadio a.s. a Pozitiv s.r.o. auditovanou firmou iAudit. Některá rádia navíc provozují další streamy, které auditovány nejsou, takže jejich reálná poslechovost je ve skutečnosti vyšší. Do této kategorie patří mj. ČRo 1 – Radiožurnál nebo Radio 1.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .