Internetová poslechovost v srpnu: Radio Beat stoupá

Největší internetovou poslechovost mezi stanicemi, jejichž data audituje firma iAudit, měla i v srpnu Evropa 2. Pořadí v patnáctce nejposlouchanějších se zásadně neměnilo, poslechovost většiny stanic rostla, pouze Expres Radio ztratilo a propadlo se v žebříčku o dvě příčky.

Druhou pozici obsadil ČRo 1 – Radiožurnál a na třetím místě je Radio Beat. Vyplývá to z údajů, které serveru RadioTV poskytla auditorská firma iAudit. Pořadí na prvních třech příčkách je stále velmi přehledné, nejposlouchanější Evropa 2 posílila nejvíce ze všech sledovaných stanic.

Téměř všechny rozhlasové stanice zaznamenaly v srpnu v internetové poslechovosti proti červenci nárůst. Z první patnáctky si pohoršilo pouze Expres Radio, i když o pouhých 130 posluchačů. Nárůsty souvisí s obecným chováním uživatelů internetu, červenec je totiž tradičně v návštěvnosti slabší.

V srpnu byla jednoznačně nejposlouchanější Evropa 2, která zaznamenala 15037 unikátních posluchačů, což je o více než dva tisíce lepší než v červenci. Na druhém místě zůstal ČRo 1 – Radiožurnál, přestože proti červenci nabral „pouze“ 1300 posluchačů a naladilo si jej 11021 lidí. Na třetím místě figuruje Radio Beat u providera ABradio.cz, poslouchalo jej 5681 internetových posluchačů. K tomu je třeba přidat dalších 4675 posluchačů na live.atlas.cz, část těchto dvou skupin se ovšem může překrývat.

Kiss Morava zaznamenalo 5603 posluchačů a na dalších příčkách figuruje Fajn Radio s 5513 posluchačů a Radio Impuls s 5457. Ani mezi červencem a srpnem se pořadí v Top 15 příliš nezměnilo, pouze Expres se propadl o dvě příčky a Impuls si prohodil pozici s Fajn Radiem. O jednu příčku si polepšilo také Radio DeeJay, které těsně předstihlo brněnské Kiss Hády.

Za zmínku stojí také výsledek Radia Limonádový Joe, které v tubulce nenajdete, protože nepatří mezi terestricky vysílající rádia. Svým výsledkem by se ovšem zařadilo mezi Radio Impuls a ČRo 3 – Vltavu se zásahem 5221 unikátních posluchačů.

Je třeba dodat, že uvedená data představují pouze poslechovost provozovanou společnostmi ABRadio a.s. a Pozitiv s.r.o. auditovanou firmou iAudit. Některá rádia navíc provozují další streamy, které auditovány nejsou, takže jejich reálná poslechovost je ve skutečnosti vyšší. Do této kategorie patří mj. ČRo 1 – Radiožurnál nebo Radio 1.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .