Internetová poslechovost v únoru: Stoupá Kiss Morava a Radio 1

Největší internetovou poslechovost mezi stanicemi, jejichž data audituje firma iAudit, měla i v únoru Evropa 2. Na dalších dvou příčkách figuruje stejně jako v lednu ČRo 1 – Radiožurnál a Radio Beat a největší nárůst zaznamenalo Radio 1.Největší internetovou poslechovost mezi stanicemi, jejichž data audituje firma iAudit, měla i v únoru Evropa 2. Na dalších dvou příčkách figuruje stejně jako v lednu ČRo 1 – Radiožurnál a Radio Beat a největší nárůst zaznamenalo Radio 1.

Jinak se pořadí v patnáctce nejposlouchanějších prakticky vůbec nezměnilo, po lednovém propadu si polepšil Kiss Morava a Radio Blaník se největším poklesem posunulo až na 15. pozici. Vyplývá to z údajů, které serveru RadioTV poskytla auditorská firma iAudit.

Většina rozhlasových stanic zaznamenala v únoru v internetové poslechovosti proti lednu pokles. Z první patnáctky si polepšily stanice na čtvrtém až devátém místě a čtrnáctý Helax. Důvody únorových poklesů lze odůvodnit menším počtem dnů měsíce února.

{img id=77}

V únoru byla jednoznačně nejposlouchanější Evropa 2, která zaznamenala 24655 unikátních posluchačů, což je jen o 300 méně než v únoru. Na druhém místě zůstává ČRo 1 – Radiožurnál, který si proti lednu pohoršil o 500 posluchačů a naladilo si jej 9643 lidí. Prakticky shodného výsledku jako v lednu dosáhlo Radio Beat u providera ABradio.cz, kde si jej v únoru naladilo 9235 unikátních posluchačů.

K výsledku Radia Beat je třeba přidat dalších 4274 posluchačů na live.atlas.cz, část těchto dvou skupin se ovšem může překrývat a bylo by přínosné, kdyby se auditorské firmě ve spolupráci s broadcastery podařilo tyto duplicity odstranit.

Na dalších čtyřech příčkách zásadní změny nenajdeme, až na sedmé pozici je novinky v podobě Kiss Moravy, která po lednovém propadu (souvisejícím pravděpodobně s přestavbou internetových stránek) nabrala téměř 700 unikátních návštěvníků. Na devátou příčku se pak propracovalo z třinácté pozice Radio 1 díky nárůstu o téměř 1000 na 4233 posluchačů.

Za zmínku stojí také výsledek Radia Limonádový Joe, které v tabulce nenajdete, protože nepatří mezi terestricky vysílající rádia. Svým výsledkem by se ovšem zařadilo mezi Frekvenci 1 a Radio DeeJay se zásahem 3921 unikátních posluchačů. Čistě internetové Radio Akropolis získalo přes live.atlas.cz 488 posluchačů, ale využívá především odlišné vysílací formáty, které nejsou auditovány. AWradio si v únoru vybralo 739 unikátních posluchačů.

Je třeba dodat, že uvedená data představují pouze poslechovost provozovanou společnostmi ABRadio a.s. a Pozitiv s.r.o. auditovanou firmou iAudit. Některá rádia navíc provozují další streamy, které auditovány nejsou, takže jejich reálná poslechovost je ve skutečnosti vyšší. Do této kategorie patří mj. ČRo 1 – Radiožurnál nebo Radio 1.

Autor článku:

Komentáře (12)

 1. Leosz (Leosz¤)

  Také si myslím, že Astra by byla vhodnější. Myslím, že většina českých uživatelů má parabolu natočenou na Astru (Óčko, 24.cz, UPC a i plno moc zajímavých zahraničních kanálů!)

  1. Anonym

   Od doby, co začaly známé vyfikundace s britskými kanály BBC (mimo jiné Rádia 1 BBC) mne nějaký Eurobird zcela přestal zajímat. Které pako si na něj může nasměrovat parabolu? Kvůli čemu?

   Musíš furt každého urážet ? Dělá Ti to dobře ?

  2. Libor t

   A co takhle to dat na Hot bird??? Myslím že nejlepší by to bylo dát ji na Astru i Eurobird a bude klid

  3. Ing. Sinclair

   Myslím si, že Astra 19,2E(!) by byla vhodnější, protože zasáhne více uživatelů bez nutnosti nějaké úpravy. Drtivé většině uživatelů s CZLINKem montuje souběžně příjem Astry 19,2E. Czechlinkáři budou v pohodě, ale ten kdo má jen Astru 19,2E, hlavně uživatelé UPC, př. pouze FTA mají většinou parabolu o průměru 60 cm.
   Uživatelé UPC si parabolu určitě nepřetočí, uživatelé FTA jsou většinou diváci německého Eurosportu (nechtějí platit). Podle mých dlouhodobých zkušeností při prodeji a montážích je takových uživatelů určitě přes 70 % z celkového počtu uživatelů dig.sat. vysílání. Takže záleží na ČT, jestli se bude chtít přizpůsobit uživatelům nebo jestli bude dál hrát svoje čachry s Trade & Technology.

  4. Anonym

   No, pokud by se mel cely paket stehovat, tak souhlasim s Astrou, ale aby cast programu byla na 28,2E a CT24 na Astre 19,2E, to by asi nebylo moc dobre. Nezapomenme, ze 28,2 je i paket Slovak Link (STV1, STV2, Markiza a 17 audio kanalu), ten take neni zanedbatelny.

  5. Modřina

   Astra by byla dobrá ale teď jsem momentálně v Irsku a jestli to dají na Astru 19,2 tak tam mi už cloní dům a mám po koukání.Hlavně aby časem nepřišli na to že by bylo rozumné toto vysílání ukončit.S příchodem digitálního vysílání si myslím že by se to mohlo stát.

  6. Richard

   … jsem rozhodně pro Astru.

  7. Durwx

   No ja nevim ale to by jsem so mohl podle dohadu udelat z paraboly vrtuli na vrtulnik Jedině ASTRA jinak at jdou do…pi…..Przentace http://dejv.webz.cz

  8. jan

   Osobní předpoklad je s Astrou 19,2E
   Jako i volný nekodovaný přístup k českým sat. televizím. Jako všude jinde v Evropě.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .